joomla templates top joomla templates template joomla

Poświęcenie Francji wpisuje się w naszą wspólną misję

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

20 sierpnia 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wystosował depeszę kondolencyjną do Prezydenta Republiki Francuskiej Nicolasa Sarkozy, w związku ze śmiercią francuskich żołnierzy w Afganistanie.

Będzie okrągły stół w sprawie edukacji

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

20 sierpnia 2008 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego z delegacją Związku Nauczycielstwa Polskiego: Sławomirem Broniarzem, Krzysztofem Baszczyńskim, Jarosławem Czarnowskim i Magdaleną Kaszulanis.

Tarcza to duży sukces Polski

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

20 sierpnia 2008 r. w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński spotkał się z przebywającą w Polsce Sekretarz Stanu USA Condoleezzą Rice. Po zakończeniu spotkania Lech Kaczyński oraz Condoleezza Rice wzięli udział w briefingu prasowym. Prezydent RP pozwiedzał m.in.: „Przede wszystkim chciałem wyrazić olbrzymią satysfakcję, że długo trwające rozmowy w sprawie tarczy zakończyły się sukcesem, że za, dosłownie, półtorej godziny zostanie podpisana umowa w tej sprawie, że są olbrzymie szanse na ratyfikację tej umowy. Inaczej mówiąc, że jeden z głównych celów strategicznych, które sobie stawiałem...

Podrabiając weksle wyłudzali po kilkadziesiąt tys. zł

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Dwóch mężczyzn, którzy okradali zamożnych mieszkańców Małopolski zatrzymali krakowscy policjanci. Podejrzani, udając pracowników elektrowni podrabiali weksle. Mężczyźni w ten sposób wyłudzali po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Prawdopodobnie odpowiedzą za podrabianie dokumentów finansowych za co grozi do 25 lat pozbawienia wolności. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych w krakowskiej komendzie rozpracowali mechanizm działania dwóch mężczyzn, okradających zamożniejszych mieszkańców Małopolski.

Oszuści w potrzasku

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Stołeczni policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zatrzymali 32-letniego Tomasza K. poszukiwanego 4 listami gończymi za oszustwa i fałszerstwa dokumentów. Szacuje się, że wyłudził on około 170 tys. złotych. W ręce Policji wpadł również jego wspólnik 28-letni Jarosław R. Obaj zostali zatrzymani tuż po tym, jak odebrali od kuriera kolejną kartę płatniczą z wysokim limitem. Od dwóch tygodni policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP ustalali osoby, które na podstawie fałszywych dokumentów uzyskiwały karty płatnicze z wysokimi limitami.

Tak dla pokoju w Gruzji nie dla konfliktu z Rosją

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Tak dla pokoju w Gruzji nie dla konfliktu z Rosją - powiedział Wojciech Olejniczak, przewodniczący Klubu Poselskiego Lewica w Sejmie podsumowując konflikt pomiędzy Rosją a Gruzją. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński odniósł się do wystąpienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego na wiecu w Tbilisi. Jego zdaniem było - przemówieniem wojennym, agresywnym i nawoływało do walki w sytuacji, kiedy Gruzini myśleli i myślą o pokoju.

Schetyna: Będzie pomoc dla ofiar nawałnic

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna zapewnił w sobotę, że wojewodowie dysponują środkami na zasiłki i zapomogi dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, a MSWiA zajmie się usuwaniem szkód infrastrukturalnych. Wicepremier Schetyna powiedział w TVN24, że trwa zabezpieczanie "dachu nad głową" poszkodowanym w wyniku silnych burz, jakie w piątek wieczorem i w sobotę w nocy przeszły nad Polską.

Sfingowali napad na konwój z pieniędzmi i wpadli

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Zaledwie po paru dniach od napadu na konwój z pieniędzmi, policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z Pabianic zatrzymali mężczyzn, którzy sfingowali napad i z skradli z konwoju kilkaset tysięcy złotych utargu. Zamieszanym w napad okazał się być jeden z konwojentów. Funkcjonariusze odzyskali część zrabowanych pieniędzy. Za kradzież mienia znacznej wartości zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, 17 sierpnia....

Zaatakowali interweniujących policjantów

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Czterech młodych mężczyzn zaatakowało interweniujących policjantów. Mundurowi, którzy byli po służbie podjęli interwencję, bo wcześniej jeden z mężczyzn próbował ukraść damską torebkę. Po pościgu trzech z nich zatrzymano. Jeden z policjantów trafił do szpitala. Niewykluczone, że zostaną im przedstawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza. Około godziny 20. operator 997 został powiadomiony o szarpaninie grupy osób przy pl. Odrodzenia w pobliżu sklepu monopolowego. Skierowano w to miejsce policjantów.

Olejniczak: Prezydent Kaczyński szkodzi Polsce

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Zdaniem SLD prezydent Lech Kaczyński demoluje polską politykę zagraniczną. I to jest niebezpieczne dla Polski i przynosi wymierne szkody - powiedział Wojciech Olejniczak, przewodniczący Klubu Poselskiego Lewica na konferencji prasowej w Sejmie. Dodał, że wynika to z kontekstu rozmowy z minister sprawa zagranicznych Radosławem Sikorskim. Nie ujawnił jednak, co politykom lewicy na temat prezydenta powiedział szef polskiej dyplomacji.

Święto naszej armii

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Tegoroczne Święto Wojska Polskiego jest szczególne. Jest co świętować. W przeddzień, po długich negocjacjach polski rząd wypracował porozumienie w sprawie instalacji w Polsce elementów amerykańskiej tarczy przeciwrakietowej. Amerykanie zgodzili się na to, o co szczególnie zabiegali premier Donald Tusk i szef dyplomacji Radosław Sikorski – Polska będzie mieć i gwarancje bezpieczeństwa i baterie Patriot.

Święto Wojska Polskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Bitwa Warszawska, która rozegrała się w dniach 13–25 sierpnia 1920 roku, była decydującym starciem wojny polsko-bolszewickiej. Po tym, jak w dniu 10 marca 1920 roku dowództwo Armii Czerwonej zatwierdziło plan uderzenia na Polskę, głównodowodzący wojsk polskich, Józef Piłsudski, wydał rozkaz rozpoczęcia wyprzedzającej ofensywy na Ukrainie. Polacy dotarli aż do Kijowa, jednakże Sowieci rychło opanowali sytuację i przeszli do ofensywy na Białorusi i Ukrainie...