joomla templates top joomla templates template joomla

Olbrycht o polityce spójności

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Premier Donald Tusk wziął udział w dwudniowym Forum Polityki Spójności, poświęconym wnioskom z "Piątego raportu na temat spójności gospodarczej, społecznej i terytorialnej", który został przyjęty przez KE 9 listopada 2010 roku. O unijnej polityce spójności, korzyściach z niej płynących, a także o wystąpieniach szefa Komisji Europejskiej Jose Barroso oraz premierów Polski i Węgier, mówi platformie.org eurodeputowany PO Jan Olbrycht.

„Niech w wojsko się pan bawi na podwórku”

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W Sejmie trwa debata nad wnioskiem Prawa i Sprawiedliwości o odwołanie ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha. Głos w imieniu wnioskodawców zabrał poseł niezrzeszony Ludwik Dorn. Wypunktował kolejne błędy szefa resortu obrony: Zaniechaniem jednostkowym było narażenie na szwank interesów Rzeczypospolitej przez brak reakcji na polityczno-propagandowy manewr strony rosyjskiej, kiedy do opinii publicznej zostało skierowane przesłanie, że za katastrofę smoleńską odpowiada to, że w kabinie był pijany polski generał, który zmuszał załogę do lądowania.

Firma DCB wyróżniona godłem Polish Product

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altFirma DCB – ekspert w dziedzinie wykrywania fałszywych banknotów – otrzymała prestiżowy certyfikat Polish Product w kategorii Firma Roku 2010. Wyróżnienie to przyznawane jest polskim przedsiębiorstwom za wybitne osiągnięcia oraz ugruntowaną pozycję na rynku. Nagroda potwierdza wysoką renomę spółki DCB jako rzetelnego partnera biznesowego. Certyfikat PP to dowód na wiarygodność oraz nieskazitelną opinię o firmie DCB na rynku. Otrzymane wyróżnienie to czytelny znak, że spółka DCB jest kompetentnym i solidnym przedsiębiorstwem, z którym warto współpracować.

Świat Darwina

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

altNiezwykła odyseja do początków teorii ewolucji – poznaj niesamowity świat Karola Darwina, badacza, który zrewolucjonizował naukę! Świat Darwina (ang. Darwin’s Brave New World) Premiera: czwartek, 3 lutego o godzinie 17.50 na kanale Discovery Historia Emisja kolejnych odcinków: w czwartki, o godzinie 17.50 Dla jednych geniusz, wyprzedzający o dziesiątki lat epokę, w której żył i pracował. Dla innych wichrzyciel, burzący wiedzę o biblijnym dziele stworzenia.

Turystyka - prawa konsumentów

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina, że sytuacje, których ani konsument, ani biuro podróży nie mogą przewidzieć – np. niespodziewane zdarzenia atmosferyczne, ataki terrorystyczne, zamieszki, konflikty – nie zwalniają organizatora wyjazdu z udzielenia pomocy przebywającym na urlopie turystom. Prawa wyjeżdżających oraz obowiązki organizatorów określa szczegółowo ustawa o usługach turystycznych

Fachowcy i znachorzy

psl.pl Józef Szczepańczyk włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Przed wiekami Stańczyk obwiązawszy chustą twarz i udając chorego udowodnił, że najwięcej w Krakowie jest lekarzy. Każdy napotkany uważał za swój święty obowiązek doradzać królewskiemu trefnisiowi, co powinien zrobić, aby pozbyć się rzekomego bólu zęba. Gdyby ów mądry prześmiewca żył dzisiaj, zapewne bez trudu udowodniłby, iż po 10 kwietnia ubiegłego roku najwięcej mamy fachowców od lotnictwa. Nawet więcej niż domorosłych medyków.

TNS OBOP: SLD ostro w górę, PO ostro w dół

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Według najnowszego sondażu Gazety Wyborczej, Sojusz Lewicy Demokratycznej poszybował mocno w górę, jeśli chodzi o poparcie społeczne. Partia kierowana przez Grzegorza Napieralskiego może liczyć już na 19% zaufania Polaków. Z kolei Platforma Obywatelska zanotowała najsłabszy wynik od 2007 roku, który wynosi zaledwie 38%. To spadek o 16 punktów procentowych. Prawo i Sprawiedliwość ma już tylko 6 pkt. przewagi nad SLD, a ta systematycznie maleje.

Prezydent nadał obywatelstwo pochodzącej z Wietnamu działaczce społecznej

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Bronisław Komorowski nadał polskie obywatelstwo wietnamskiej opozycjonistce i działaczce na rzecz praw człowieka Ton Van Anh. Prezydencki minister Krzysztof Łaszkiewicz podkreślił, że Ton Van Anh prawie 20 lat przebywa w Polsce i działa na rzecz demokratycznych struktur w Wietnamie. Minister Łaszkiewicz poinformował, że Ton Van Anh złożyła wniosek o nadanie obywatelstwa w połowie stycznia, wojewoda przekazał go ministrowi spraw wewnętrznych i administracji, a on następnie przekazał go - z pozytywną opinią - do prezydenta. - I w trybie obowiązujących przepisów prezydent nadał pani Ton Van Anh obywatelstwo polskie - powiedział prezydencki minister.

Facebook na krajowej konferencji matematyków

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

alt28 stycznia w Bydgoszczy, odbędzie się jubileuszowa, XX Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Podczas warsztatów i wykładów będą omawiane zagadnienia związane z zastosowaniem nowych technologii w nauczaniu. Pierwszy raz w programie znalazły się również prelekcje związane wykorzystaniem blogów i serwisów społecznościowych. Tegoroczna konferencja jest kontynuacją cyklu corocznych spotkań nauczycieli matematyki z całej Polski.

Aresztant wywołał fałszywy alarm bombowy w sądzie

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altMężczyzna odbywający karę więzienia m.in. za rozbój, dzwoniąc z aresztu wywołał fałszywy alarm bombowy w Sądzie Okręgowym w Radomiu. Z budynku sądu ewakuowano 180 osób. Teraz 25-latkowi grozi grzywna i przedłużenie odsiadywanego wyroku. Nieznana osoba powiadomiła telefonicznie sekretariat Sądu Okręgowego w Radomiu o podłożeniu ładunku wybuchowego, który miał eksplodować po godzinie. Z budynku ewakuowano 180 osób.

PJN chce wysłuchania publicznego ws. OFE

polskajestnajwazniejsza.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altPolitycy Polska Jest Najważniejsza zapowiedzieli złożenie wniosku o przeprowadzenie wysłuchania publicznego w Sejmie na temat proponowanych przez rząd zmian w ustawie emerytalnej dotyczących zmniejszenia poziomu składek przekazywanych do OFE i zapisywania ich na indywidualnych kontach w ZUS. Wiceprzewodnicząca klubu PJN Elżbieta Jakubiak powiedziała, że musimy zmierzyć się ze stanem finansów publicznych. Dodała, że w debacie powinny zostać uwzględnione głosy takich ekonomistów jak prof. Leszek Balcerowicz, prof. Krzysztof Rybiński czy prof. Stanisław Gomułka.

Rosjanie nie wpuścili polskich dyplomatów na lotnisko

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altRosjanie nie pozwolili polskim dyplomatom na sprawdzenie lotniska w Siewiernyj, cztery dni przed wizytą Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dyplomaci mieli sprawdzić czy lotnisko jest wystarczająco przygotowane. Lotnisko w Smoleńsku było w tak fatalnym stanie, że Rosjanie musieli „odtworzyć jego infrastrukturę” – donosi TVN24 Rosjanie nie chcieli powiedzieć jakiego sprzętu brakuje na lotnisku i w jaki sposób go reaktywują - zeznał w wojskowej prokuraturze Dariusz Górczyński, naczelnik wydziału Federacji Rosyjskiej w departamencie wschodnim MSZ.

Polski premier o polityce spójności

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezentując sukcesy Polski w wykorzystaniu funduszy UE, Donald Tusk bronił w poniedziałek w Brukseli silnej polityki spójności, której zagrażają narodowe egoizmy. Apelował o utrzymanie obecnych zasad przyznawania funduszy, z naciskiem na biedne regiony. "Polska jest najbardziej wyrazistym dowodem, że polityka spójności rzeczywiście niweluje luki rozwojowe, dzielące takie kraje jak Polska od najlepiej rozwiniętych państw UE" - powiedział premier podczas V Forum Spójności, którego tematem jest przyszłość unijnych funduszy strukturalnych i spójności po 2013 roku.