joomla templates top joomla templates template joomla

Czy kredyt mieszkaniowy może być tańszy nawet o 40%?

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altCzy to możliwe, że kredyt mieszkaniowy na zakup tej samej nieruchomości może być tańszy nawet do 40%? Okazuje się, że tak. Na pierwszy rzut oka różnice w oprocentowaniu czy prowizjach mogą nie wydawać się olbrzymie, ale całkowity koszt kredytu może zmienić obraz sytuacji. Kupno mieszkania to decyzja na całe życie, dlatego lepiej dokładnie przyjrzeć się ofertom banków niż być „mądrym po szkodzie”. Ale jak to zrobić?

Lipcowy sabat na zamku w Bolkowie, czyli Castle Party 2011

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

altMury zamku w dolnośląskim Bolkowie pamiętają legendę okrutnego księcia legnickiego, Bolesława II Łysego zwanego Rogatką, zatwierdzającego „castro nostro” w XIII wieku. Dzisiaj z rogami kojarzyć się może jedynie letni sabat na zamkowym wzgórzu, który z całego kraju ściąga do Bolkowa postacie odziane w czerń. Nie jest to jednak sabat czarownic, choć styl ubioru i przebrania niektórych uczestników tego wydarzenia mogłyby to sugerować. Castle Party, bo o tym festiwalu mowa, jest świętem muzyki i kultury spod znaku „dark independent” z międzynarodową renomą.

Senator Norbert Krajczy w Klubie PSL

psl.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altSenator Norbert Krajczy wystąpił z Klubu Parlamentarnego PiS i wstąpił do Klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Senator Norbert Krajczy ma 57 lat, urodził się i wychował na Śląsku Opolskim. Jest lekarzem, ordynatorem Oddziału Ginekologiczno- Położniczego Szpitala w Nysie. Jest również dyrektorem nyskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W Senacie jest członkiem Komisji Zdrowia oraz Komisji do Spraw Unii Europejskiej. Polskie Stronnictwo Ludowe posiada w Senacie dwóch senatorów: Michała Boszko i Norberta Krajczego.

Kalita: Polski nie stać na dwudniowe wybory parlamentarne

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Z Tomaszem Kalitą, rzecznikiem prasowym SLD rozmawia na antenie Polskiego Radia Przemysław Szubartowicz. Przemysław Szubartowicz: Witam pana, również witam państwa. I pytanie pierwsze: dlaczego SLD nie chce dwudniowych wyborów parlamentarnych? T.K.: Przede wszystkim pan przewodniczący Grzegorz Napieralski właśnie teraz konsultuje nasze stanowisko

Pacjenci szybciej otrzymają odszkodowania

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Sama znam przypadki pacjentów, którzy latami dochodzą swoich roszczeń w sądzie. To wprost nieludzkie, że poszkodowani w wyniku błędów medycznych ludzie muszą jeszcze latami znosić przeciągające się postępowania sądowe, wracać wciąż do traumatycznych przeżyć. – mówi posłanka PO Beata Małecka-Libera. Politycy Platformy przygotowują przepisy, które umożliwią pacjentom szybsze otrzymanie odszkodowania za błąd medyczny.

Prezydent odznaczył pośmiertnie "Żołnierzy Wyklętych"

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, podczas uroczystości w dniu święta państwowego Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przekazał członkom najbliższych rodzin „Żołnierzy Wyklętych” nadane pośmiertnie Ordery Odrodzenia Polski.

Najlepszy prezent na Dzień Kobiet? Wolność wyboru wymarzonego podarunku!

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

altKomplet garnków, bo stare się już zniszczyły, krajalnica do pizzy, bo to przecież ulubiona potrawa pani domu lub nowe dywaniki do rodzinnego samochodu? Taka lista prezentów idealnie pasuje do sceny z amerykańskiej komedii. Niestety mężczyźni lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego dla swoich kobiet często wybierają takie właśnie „praktyczne” podarunki. A może tym razem kobiety same zdecydują, co chciałyby otrzymać? Dzięki zestawom Vivabox ofiarujesz więcej niż wyjątkowy prezent. Podarujesz emocje związane z podarunkiem, który spełnia najskrytsze marzenia.

Zgoda na koncentrację: Van Pur

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altPrezes UOKiK wyraziła zgodę na objęcie przez Royal Unibrew, Pura Birra i Zbigniewa Wantusiaka wspólnej kontroli nad spółką Van Pur Royal Unibrew stoi na czele grupy kapitałowej duńskiego producenta piwa. Pura Birra nie prowadzi działalności operacyjnej, posiadając tylko akcje Van Pur. Trzeci uczestnik koncentracji jest osobą fizyczną, nie prowadzącą działalności gospodarczej.

Infrastruktura drogowa i kolejowa zupełnie zaniedbane przez rząd

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Nie ulega wątpliwości, że transport kolejowy i drogowy są obecnie zupełnie zaniedbane przez Rząd. Zamiast rozwiązań programowych, popartych dobrymi koncepcjami i zapewnionym ich finansowaniem widzimy działania tylko doraźne, podatne na zewnętrzne czynniki i zależne szczególnie od propagandowych potrzeb rządu PO. Nabieramy przekonania, że drogi i kolej są ważnym priorytetem rozwojowym Państwa polskiego, ale nie obecnego rządu. Propozycje działań: * Kolej należy wzmocnić poprzez inwestycje w infrastrukturę, tabor, informatyzację i nowoczesne technologie zarządzania

W marcu projekty o związkach partnerskich i mowie nienawiści

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- Projekty ustaw o legalizacji tzw. związków partnerskich, zawieranych przez osoby tej samej płci oraz ws. karania za tzw. mowę nienawiści skierowaną przeciwko m.in. osobom homoseksualnym - chce jeszcze w marcu złożyć w Sejmie Klub Poselski SLD. Oba projekty powstają we współpracy z działaczami Kampanii Przeciw Homofobii (KPH). Projekt nowelizacji Kodeksu karnego, która regulowałaby kwestię tzw. mowy nienawiści politycy SLD zaprezentowali na czwartkowej konferencji prasowej.

Mariusz Błaszczak: PiS za jednodniowymi wyborami

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Dla Mariusza Błaszczaka spotkanie u prezydenta jest tylko gestem bez większego znaczenia, jednak zamierza w nim uczestniczyć. Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS był dzisiaj gościem Sygnałów Dnia” w Polskim Radiu. Polityk powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość jest przeciwne dwudniowym wyborom. Zdaniem Błaszczaka nie ma dowodów na to, że dłuższe o jeden dzień głosowanie poprawi frekwencję. Poza tym dwudniowe wybory są niezgodne z konstytucją. PiS zamierza zaskarżyć wprowadzający to rozwiązanie Kodeks Wyborczy do Trybunału Konstytucyjnego.

Na czym zarobimy w roku 2011?

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altNowy rok, to nowe nadzieje i nowe plany. Jak nie przepłacać, jak oszczędzać, a najlepiej jak zyskać w roku 2011? Z pewnością działając rozsądnie, oszczędzając i kalkulując dostępne sposoby pomnażania pieniędzy. Możliwości jest sporo: od lokat przez nieruchomości, surowce, fundusze i akcje po inwestycje alternatywne. Cel jest jeden: pomnażać pieniądze.

Zatrzymani członkowie "Pruszkowa"

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali sześciu mężczyzn, podejrzanych o udział w zorganizowanej i zbrojnej grupie przestępczej działającej w Małopolsce i na Mazowszu. Akcję zatrzymania przeprowadzono w Warszawie, Piasecznie i w najbliższych okolicach tych miast. Dodatkowo zarzuty udziału w grupie usłyszeli dwaj kolejni mężczyźni, już tymczasowo aresztowani w innych postępowaniach. Za zarzucane im przestępstwa mogą spędzić do 10 lat w więzieniu. Sprawa jest rozwojowa.