joomla templates top joomla templates template joomla

"Mobilna młodzież" - nowy program unijny

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Komisja Europejska chcąc pomóc młodym ludziom w zdobyciu wiedzy, umiejętności i doświadczenia uruchomiła wczoraj nowy program, stanowiący część strategii Europa 2020. Program wystartował wczoraj i proponuje 28 kluczowych działań, których celem jest lepsze dostosowanie kształcenia i szkoleń do potrzeb młodych ludzi, oraz zachęcanie do korzystania z unijnych grantów przyznawanych na studia lub szkolenie za granicą.

Akcja CBŚ – zabezpieczono kilogram kokainy

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

alt

Funkcjonariusze CBŚ KGP zatrzymali na warszawskiej Woli dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie, przygotowanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Łącznie policjanci ujawnili i zabezpieczyli prawie kilogram kokainy, pół kilograma marihuany oraz 158 gramów amfetaminy. Robert P. i Daniel B. usłyszeli w prokuraturze rejonowej zarzuty. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Ochrona konkurencji na rynkach nowych technologii

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Polityka konkurencji w obliczu rozwoju nowych gałęzi gospodarki i innowacji, ochrona konkurencji na rynkach nowych technologii oraz problemy z ustaleniem granic ochrony patentowej, to tylko niektóre spośród tematów dyskutowanych podczas kolejnej konferencji jubileuszowej UOKiK

Tusk: ostry konflikt odpowiada Kaczyńskiemu

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Niektórzy sądzą, że emocje i ciężkie, tragiczne doświadczenia związane z katastrofą pod Smoleńskiem powodują radykalne słowa i niesprawiedliwe sądy - powiedział premier Donald Tusk poproszony o komentarz do słów Jarosława Kaczyńskiego, że powinien zejść ze sceny politycznej. Premier udzielił wywiadu Monice Olejnik w programie "Kropka nad i" w TVN 24.

Rząd: więcej autonomii uczelni

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Zwiększenie autonomii uczelni - w tym samodzielne tworzenie przez nie programów studiów, skrócenie procedury habilitacyjnej - to niektóre zapisy projektu nowelizacji reformującej szkolnictwo wyższe w Polsce. We wtorek rząd przyjął taki projekt, a także projekt ustawy o formach opieki nad dziećmi do lat trzech. W środę szef rządu ma poinformować, kiedy będziemy głosowali w wyborach samorządowych, a w ciągu dwóch tygodni minister finansów przedstawi propozycje w sprawie płacy minimalnej.

Staranował dwa radiowozy

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

alt

Policjanci z Ursusa zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę. Adam B. nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W takcie ucieczki staranował dwa radiowozy i próbował rozjechać policjantów. 27-latek trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury.

Gawkowski: Którą drogę wybrać?

sld.org.pl; Krzysztof Gawkowski włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altZ jednej strony kłótnia, która roznosi się, coraz to większym echem w mediach, a z drugiej brak spełnienia jakichkolwiek obietnic – To nic innego jak bliski obraz dwóch partii; PO i PiS.   Mam nadzieje, że już w wyborach samorządowych duża część naszego społeczeństwa obudzi się, mam też nadzieje, że to nie PiS i  PO są gwarancją dobrych rządów i, że jedynie Lewica może być alternatywą w ciągłym sporze Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.

Zatrzymali go na lotnisku

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 20-latka. Sprawca został schwytany na lotnisku w Pyrzowicach, skąd próbował uciec poza granice kraju. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Polska dopłaca do ...

sld.org.pl; Lidia Geringer de Oedenberg włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altBudżetowy komisarz Janusz Lewandowski pozwolił sobie niedawno na dość odważną uwagę na łamach niemieckiego dziennika "Handelsblatt" mówiąc, iż "brytyjski rabat stracił rację bytu". I choć powiedział to, co inni na kontynencie myślą od dawna, ten “kij w mrowisku” pewnie długo nie pozostanie.

SLD z 20 proc. poparciem społecznym

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez TNS OBOP na zlecenie programu "Forum" w TVP Info w wyborach parlamentarnych Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskałaby 20 proc. poparcie społeczne.

Poparcie dla partii politycznych:

„Polityczne tło katastrofy smoleńskiej”

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Dnia 10 września 2010 r. podczas zgromadzenia obywatelskiego uczestnikom rozdano memoriał pt. „Polityczne tło katastrofy smoleńskiej”. Memoriał stanowi podsumowanie politycznej i moralnej odpowiedzialności za tragedię smoleńską. Autorzy memoriału wykazują w jakich dziedzinach działania państwa doszło do zaniedbań oraz w jakim stopniu celowa i świadoma polityka obozu rządzącego przyczyniła się do wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r.

Kiedy Urząd zakazuje?

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Niższa jakość oraz wyższe ceny płacone przez konsumentów, nierówne traktowanie słabszych rywali rynkowych – to tylko niektóre efekty braku konkurencji. UOKiK może zapobiegać takim zjawiskom m.in. dzięki możliwości zakazywania transakcji szkodliwych dla rynku

Polska jest przykładem udanej transformacji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

„Trudno się z tym zgodzić, trudno się zgodzić z tą – no waham się użyć słowa wręcz pogardą wobec naszego kraju. Polska osiągnęła przez 20 lat bardzo wiele. Jest pokazywana na świecie, jako przykład udanej transformacji, a tutaj wypowiada się tak bulwersujące słowa. Ja myślę, że prezes Kaczyński już urwał się z orbity okołoziemskiej i jest wciągany w jakąś emocjonalną, czarną dziurę i porusza się w przestrzeni kosmicznej" – powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w Radio Zet.