joomla templates top joomla templates template joomla

NAPIERALSKI POLEMIZUJE Z TUSKIEM

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Panie premierze, gdzie wasze szumnie zapowiadane ofensywy legislacyjne? Gdzie pełne szuflady ustaw? Okazały się puste. Tak samo jak wasze obietnice – lider SLD odpowiada na tekst szefa rządu opublikowany w „Gazecie Wyborczej” z 12 – 13 marca. Premier zupełnie niepotrzebnie małpuje Luthera Kinga. Forma śmieszy, ponieważ to jest wyraz nieautentyczności i szpanowania” – to reakcja prof. Kazimierza Kika na epistolograficzne popisy Donalda Tuska. „Premier najwidoczniej coraz głębiej żyje w świecie urojonym” – pisze prof. Zdzisław Krasnodębski.

Rada Krajowa PO: Odpowiedzialność i władza są we właściwych rękach

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Zaufanie, jakim się cieszy PO to gigantyczne zobowiązanie, ale "tego nikt nie ma na zawsze i my też nie, ale doceńmy to i podziękujmy rodakom", mówił dziś Donald Tusk na Radzie Krajowej PO, wymieniając osiągnięcia uzyskane w ciągu trzech i pół roku rządów jego partii. Zapowiedział też, że Polska nie weźmie udziału w interwencji w sprawie Libii. Polska nie będzie uczestniczyć militarnie w działaniach w Libii Wystąpienie na Radzie Krajowej PO premier zaczął od zapowiedzi, że Polska nie zamierza „uczestniczyć w militarnym aspekcie działań w Libii”.

Manipulacje nawet w błahych sprawach

pis.org.pl Zbigniew Kuźmiuk włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

To co napisał Prezydent Komorowski w księdze kondolencyjnej ambasady Japonii w Warszawie, zapewne nie ujrzało by światła dziennego, gdyby nie spostrzegawczość wielu internautów. Na większości portali natychmiast zostały wyeksponowane dwa „byki” zrobione przez Prezydenta w jednozdaniowym wpisie zawierającym żal i współczucie dla Japończyków dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi i fal tsunami, a teraz i wybuchów na terenie jednej z elektrowni atomowych.

Prezydent uhonorował zasłużonych dziennikarzy

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W dniu 21 marca 2011 r. podczas spotkania ze środowiskiem dziennikarskim Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski wręczył, za wybitne zasługi dla rozwoju niezależnego dziennikarstwa, za działalność na rzecz przemian demokratycznych, wolności słowa i wolnych mediów oraz za dokumentowanie najnowszej historii Polski i upowszechnianie wiedzy o ważnych wydarzeniach historycznych i społecznych, ordery i odznaczenia dziennikarzom i osobom zasłużonym dla wolności słowa i wolnych mediów

Zabierz babci pralkę

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

altTrwa konkurs firmy Candy Polska pod hasłem „Zabierz babci pralkę”. Dla właścicieli najstarszych urządzeń AGD marki Candy czekają atrakcyjne nagrody. Wygrać może również każdy, kto wykaże się kreatywnością, aktywnością lub jego zgłoszenie zdobędzie największą popularność wśród głosujących. Celem konkursu jest znalezienie najbardziej wiekowego urządzenia Candy z okresu 65-letniej tradycji ich produkcji, zapoczątkowanej w 1945 roku. W zabawie może wziąć udział każdy, kto jest właścicielem działającego urządzenia marki Candy

Grupa kradnąca i demontująca auta rozbita

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Małopolscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami i demontażem samochodów. Wśród zatrzymanych są zarówno złodzieje jak i paserzy. Funkcjonariusze zlikwidowali dwie „dziuple” samochodowe i odzyskali część skradzionego mienia. Grupę rozpracowali funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Dzień Jedności Ruchu Ludowego

psl.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altZ okazji 80 rocznicy zjednoczenia ruchu ludowego w Warszawie zorganizowano panel dyskusyjny. Zaproszeni goście rozmawiali przede wszystkim o skutkach podpisania w 1931 roku uchwały o zjednoczeniu PSL „Piast", PSL „Wyzwolenie" i Stronnictwa Chłopskiego. Powstałe Stronnictwo Ludowe było w latach trzydziestych jedynym reprezentantem politycznym polskiej wsi, zyskującym w tym czasie coraz większe wpływy i poparcie wśród chłopów. W szczytowym punkcie rozwoju organizacyjnego, w 1938 roku liczyło blisko 200 tysięcy członków.

Handlowa tajemnica jawności

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Dla Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju bardzo ważne jest, aby podatnicy w każdej sekundzie wiedzieli, ile wynosi dług ich państwa. Ale fundacja nie chce ujawnić ile pieniędzy Obywateli wydała na licznik, który o tym informuje Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju ogłasza w swoich dokumentach zasadę pełnej jawności wszystkiego, co Fundacji dotyczy.

Polska wobec interwencji w Libii

pis.org.pl Anna Fotyga włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Mój tekst wskazujący motywy, którymi kierował się premier Donald Tusk, budując polskie stanowisko wobec interwencji w Libii wywołał niemałe zamieszanie w mediach. Na portalach NowyEkran.pl, WPolityce.pl i po trosze na Salonie24, gdzie się ukazał, stał się pretekstem do bardzo ciekawej dyskusji blogerów. Pominę argumenty obsceniczne, przeważnie kierowane ad personam. Nie mogę powiedzieć, że się do nich przyzwyczaiłam, ale traktuję ze spokojem. Pojawiło się jednak wiele argumentów merytorycznych, z którymi się nie zgadzam. Ze względu na wysoki poziom kultury ich autorów, chciałabym spróbować przekonać ich do swoich racji.

Promocja terminali płatniczych dla firm w PKO Banku Polskim

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altZwiększenie liczby klientów, wzrost bezpieczeństwa i nowoczesny wizerunek – to główne zalety instalacji terminala płatniczego w firmie. Zamawiając teraz takie urządzenie w PKO Banku Polskim przedsiębiorcy z sektora MSP mogą skorzystać z atrakcyjnej promocji cenowej. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zainstalować w swojej firmie terminal POS mogą liczyć przede wszystkim na odstąpienie od pobierania opłaty za prowadzenie rachunku bieżącego BIZNES PARTNER w ramach pakietu Debiut lub Rozwój przez okres 3 miesięcy

Zatrzymani handlarze narkotyków powiązani z pseudokibicami

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci Centralnego Biura Śledczego KGP i Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach rozbili grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach. Dilerzy związani są ze środowiskiem pseudokibiców - i to do nich głównie trafiały środki odurzające. Za posiadanie narkotyków i handel nimi grozi nawet 10 lat więzienia. Na trop przestępców handlujących narkotykami wpadli policjanci ze specjalnego zespołu rozpoznania operacyjnego środowisk pseudokibiców, działającego w województwie świętokrzyskim.

Zgoda na koncentrację: PTC i PTK Centertel

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altPrezes UOKiK wyraziła zgodę na koncentrację Polskiej Telefonii Cyfrowej i Polskiej Telefonii Komórkowej – Centertel. Polska Telefonia Cyfrowa i Polska Telefonia Komórkowa – Centertel działają na rynku usług telekomunikacyjnych oraz bezprzewodowego dostępu do Internetu. PTC jest operatorem sieci telefonii komórkowej Era i Heyah, a PTK Centertel – sieci Orange. Przedsiębiorcy uzyskali zgodę na utworzenie wspólnej spółki, która będzie odpowiedzialna za zarządzanie radiowymi sieciami dostępowymi obu operatorów.

SLD zorganizuje wysłuchanie publiczne rządowego projektu ustawy zmianach w OFE

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- SLD zorganizuje w sobotę 19 marca br. własne wysłuchanie publiczne rządowego projektu ustawy o zmianach w Otwartych Funduszach Emerytalnych – poinformował Jerzy Wenderlich, wicemarszałek Sejmu podczas konferencji prasowej. Wcześniej Sejmowa Komisja Finansów Publicznych odrzuciła wnioski klubów SLD, Prawa i Sprawiedliwości oraz Polska Jest Najważniejsza o wysłuchanie publiczne rządowego projektu ustawy, dotyczącej zmian w systemie emerytalnym. - Nie damy tej debaty zamieść pod dywan, rzecz jest zbyt ważna dla kilkunastu milionów Polaków – podkreślił Wenderlich.