joomla templates top joomla templates template joomla

Polska wobec interwencji w Libii

pis.org.pl Anna Fotyga włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Mój tekst wskazujący motywy, którymi kierował się premier Donald Tusk, budując polskie stanowisko wobec interwencji w Libii wywołał niemałe zamieszanie w mediach. Na portalach NowyEkran.pl, WPolityce.pl i po trosze na Salonie24, gdzie się ukazał, stał się pretekstem do bardzo ciekawej dyskusji blogerów. Pominę argumenty obsceniczne, przeważnie kierowane ad personam. Nie mogę powiedzieć, że się do nich przyzwyczaiłam, ale traktuję ze spokojem. Pojawiło się jednak wiele argumentów merytorycznych, z którymi się nie zgadzam. Ze względu na wysoki poziom kultury ich autorów, chciałabym spróbować przekonać ich do swoich racji.

Prezydent uhonorował zasłużonych dziennikarzy

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W dniu 21 marca 2011 r. podczas spotkania ze środowiskiem dziennikarskim Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski wręczył, za wybitne zasługi dla rozwoju niezależnego dziennikarstwa, za działalność na rzecz przemian demokratycznych, wolności słowa i wolnych mediów oraz za dokumentowanie najnowszej historii Polski i upowszechnianie wiedzy o ważnych wydarzeniach historycznych i społecznych, ordery i odznaczenia dziennikarzom i osobom zasłużonym dla wolności słowa i wolnych mediów

Zabierz babci pralkę

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

altTrwa konkurs firmy Candy Polska pod hasłem „Zabierz babci pralkę”. Dla właścicieli najstarszych urządzeń AGD marki Candy czekają atrakcyjne nagrody. Wygrać może również każdy, kto wykaże się kreatywnością, aktywnością lub jego zgłoszenie zdobędzie największą popularność wśród głosujących. Celem konkursu jest znalezienie najbardziej wiekowego urządzenia Candy z okresu 65-letniej tradycji ich produkcji, zapoczątkowanej w 1945 roku. W zabawie może wziąć udział każdy, kto jest właścicielem działającego urządzenia marki Candy

Grupa kradnąca i demontująca auta rozbita

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Małopolscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami i demontażem samochodów. Wśród zatrzymanych są zarówno złodzieje jak i paserzy. Funkcjonariusze zlikwidowali dwie „dziuple” samochodowe i odzyskali część skradzionego mienia. Grupę rozpracowali funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Dzień Jedności Ruchu Ludowego

psl.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altZ okazji 80 rocznicy zjednoczenia ruchu ludowego w Warszawie zorganizowano panel dyskusyjny. Zaproszeni goście rozmawiali przede wszystkim o skutkach podpisania w 1931 roku uchwały o zjednoczeniu PSL „Piast", PSL „Wyzwolenie" i Stronnictwa Chłopskiego. Powstałe Stronnictwo Ludowe było w latach trzydziestych jedynym reprezentantem politycznym polskiej wsi, zyskującym w tym czasie coraz większe wpływy i poparcie wśród chłopów. W szczytowym punkcie rozwoju organizacyjnego, w 1938 roku liczyło blisko 200 tysięcy członków.

Sikorski: nauczcie się kochać Polskę

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

"Tym, którzy za najwyższy stopień patriotyzmu uważają oskarżanie rządu wyłonionego w demokratycznych wyborach o służalstwo wobec obcych, o kondominium, bifinlandyzację, o zaprzaństwo i zdradę, mówię: opamiętajcie się" – powiedział w środę w Sejmie szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Apelował, aby zrozumieli, że "ta Polska, którą mamy, tu i teraz, demokratyczna i wolnorynkowa, do której różni spośród nas szli różnymi drogami, w której są rachunki krzywd i której daleko jeszcze do ideału, jest najlepszą, jaką kiedykolwiek mieliśmy. Nauczcie się ją kochać".

Bolesław Piecha: rządowy pakiet ustaw zdrowotnych grozi prywatyzacją szpitali

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

PiS protestuje przeciw omawianym w czwartek przez Sejm rządowym projektom ustaw zdrowotnych. Zdaniem PiS otwierają one drzwi do prywatyzacji szpitali oraz mogą skutkować wypływem kilku miliardów złotych z systemu ochrony zdrowia. W czwartek po południu Sejm przystąpił do rozpatrywania projektów ustaw: o działalności leczniczej, o refundacji leków, o systemie informacji w ochronie zdrowia, a także propozycji zmian w ustawach: o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz o zawodach lekarza i lekarza dentysty.

Promocja terminali płatniczych dla firm w PKO Banku Polskim

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altZwiększenie liczby klientów, wzrost bezpieczeństwa i nowoczesny wizerunek – to główne zalety instalacji terminala płatniczego w firmie. Zamawiając teraz takie urządzenie w PKO Banku Polskim przedsiębiorcy z sektora MSP mogą skorzystać z atrakcyjnej promocji cenowej. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zainstalować w swojej firmie terminal POS mogą liczyć przede wszystkim na odstąpienie od pobierania opłaty za prowadzenie rachunku bieżącego BIZNES PARTNER w ramach pakietu Debiut lub Rozwój przez okres 3 miesięcy

Zatrzymani handlarze narkotyków powiązani z pseudokibicami

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci Centralnego Biura Śledczego KGP i Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach rozbili grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach. Dilerzy związani są ze środowiskiem pseudokibiców - i to do nich głównie trafiały środki odurzające. Za posiadanie narkotyków i handel nimi grozi nawet 10 lat więzienia. Na trop przestępców handlujących narkotykami wpadli policjanci ze specjalnego zespołu rozpoznania operacyjnego środowisk pseudokibiców, działającego w województwie świętokrzyskim.

Zgoda na koncentrację: PTC i PTK Centertel

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altPrezes UOKiK wyraziła zgodę na koncentrację Polskiej Telefonii Cyfrowej i Polskiej Telefonii Komórkowej – Centertel. Polska Telefonia Cyfrowa i Polska Telefonia Komórkowa – Centertel działają na rynku usług telekomunikacyjnych oraz bezprzewodowego dostępu do Internetu. PTC jest operatorem sieci telefonii komórkowej Era i Heyah, a PTK Centertel – sieci Orange. Przedsiębiorcy uzyskali zgodę na utworzenie wspólnej spółki, która będzie odpowiedzialna za zarządzanie radiowymi sieciami dostępowymi obu operatorów.

SLD zorganizuje wysłuchanie publiczne rządowego projektu ustawy zmianach w OFE

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- SLD zorganizuje w sobotę 19 marca br. własne wysłuchanie publiczne rządowego projektu ustawy o zmianach w Otwartych Funduszach Emerytalnych – poinformował Jerzy Wenderlich, wicemarszałek Sejmu podczas konferencji prasowej. Wcześniej Sejmowa Komisja Finansów Publicznych odrzuciła wnioski klubów SLD, Prawa i Sprawiedliwości oraz Polska Jest Najważniejsza o wysłuchanie publiczne rządowego projektu ustawy, dotyczącej zmian w systemie emerytalnym. - Nie damy tej debaty zamieść pod dywan, rzecz jest zbyt ważna dla kilkunastu milionów Polaków – podkreślił Wenderlich.

Projekt zmian w OFE do komisji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Tak zdecydował dziś Sejm. Wczoraj premier Donald Tusk tłumaczył, że celem rządu nie jest likwidacja drugiego filara emerytalnego, tylko naprawa systemu, a gwarantem wypłat emerytur oraz rent (nawet w części dotyczącej OFE) jest państwo. W czwartkowym porannym głosowaniu Sejm skierował rządowy projekt zmian w OFE do komisji finansów publicznych. Przeciwko odrzuceniu projektu rządowego zagłosowało 200 posłów PO (w tym premier Donald Tusk), 36 posłów SLD, a także 28 przedstawicieli PSL. Negatywnie w tej sprawie zagłosowały także koła poselskie i 6 posłów niezrzeszonych.

Nauczcie się kochać Polskę

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Polsce służyć, Europę tworzyć, świat rozumieć. Misja MSZ została sformułowana pięknie. Powiedziałabym nawet - porywająco. Przypominam sobie twarze polskich dyplomatów, których poznałam na różnych etapach swojego życia. Misja przy ONZ w Genewie w latach 1989–1991, którą poznawałam jako ekspert Solidarności zaangażowany w sprawy MOP. „Gmach” (MSZ w wypowiedziach jego urzędników) oglądany z pozycji, dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych KPRM, wiceprezydenta Gdańska, zaskoczonego narastaniem wpływów niemieckich w swoim mieście, eurodeputowanej, wiceministra