joomla templates top joomla templates template joomla

Napieralski: Rostowski najgorszym ministrem

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Zdaniem przewodniczącego SLD Grzegorza Napieralskiego minister finansów Jacek Rostowski to jeden z najgorszych szefów tego resortu w wolnej Polsce i Sojusz chce złożyć wniosek o wotum nieufności wobec niego. - Minister Rostowski jest jednym z najgorszych ministrów finansów w wolnej Polsce. Wprowadził opinię publiczną w błąd, podwyższając VAT i doprowadzając do olbrzymiego zadłużenia państwa - mówił Napieralski na konferencji prasowej w Łodzi.

KP SLD złoży wniosek w sprawie odwołania ministra finansów

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altKlub Poselski Sojusz Lewicy Demokratycznej zamierza złożyć dziś do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny wniosek o odwołanie ministra finansów Jacka Rostowskiego. Zdaniem SLD ministerstwo finansów znajdują się w niekompetentnych rękach. - Nie możemy bezczynnie dalej patrzeć jak rząd nie robi nic, aby ulżyć w tej trudnej sytuacji polskim rodzinom. Zdecydowaliśmy się przedstawić na forum Sejmu wniosek o wotum nieufności wobec ministra finansów Jacka Rostowskiego - powiedział Marek Wikiński, wiceprzewodniczący KP SLD podczas konferencji prasowej.

Jacek Sasin: Rząd realizował rosyjski scenariusz

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W wywiadzie dla „Super Expressu” Jacek Sasin odniósł się do braku raportu polskiej komisji badającej katastrofę smoleńską oraz ostro skrytykował działania rządu i strony rosyjskiej w całej sprawie. Jacek Sasin stwierdził, że jego zdaniem raport będzie raczej próbą obrony rządu i będzie stanowił swego rodzaju katalog wytłumaczeń działań rządu lub ich braku. Ponadto były zastępca szefa kancelarii Lecha Kaczyńskiego uważa, że data publikacji raportu celowo jest przeciągana, ze względów wyborczych, a raport będzie miał znaczenie jedynie w rozgrywkach politycznych w Polsce.

Prezydent powołał 28 sędziów

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Nowo powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie. Do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego powołani zostali: sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Kobieta sprzątająca - nawyki zakupowe Polaków

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altWraz z nadchodząca wiosną w domach rozpoczynają się porządki, a w sklepach wzmożony ruch w dziale „środki czystości”. Na kim spoczywa obowiązek wielkiego sprzątania i jakie produkty najczęściej wybieramy? Na te pytania odpowiadają wyniki badań oraz analizy przeprowadzone przez sklep internetowy SuperKoszyk.pl. Choć porządki to ciężkie zadanie podejmują się go przeważnie kobiety. Co ciekawe nawet mycie okien częściej biorą na siebie.

Biznesmen wynajął „kilerów”, by pozbyć się konkurencji

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali biznesmena, który zlecił przestępcom napad na właściciela konkurencyjnej firmy. „Kilerzy” mieli nie tylko okaleczyć ofiarę, ale również zdobyć poufne dane o funkcjonowaniu jego przedsiębiorstwa. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet 10 lat więzienia. Informacje, dotyczące zlecenia przez podejrzanego napadu, agenci CBŚ zdobyli w październiku ubiegłego roku. Wynikało z nich, że 34-latek, prowadzący rozległe interesy m.in. na terenie Niemiec, w czerwcu 2010 r. postanowił pozbyć się konkurencji działającej w tej samej branży.

Telekomunikacyjne haczyki

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altUtrudnianie przeczytania umowy przed jej podpisaniem, podawanie błędnych informacji o prawach abonentów – to tylko niektóre praktyki dwóch spółek telekomunikacyjnych, które zakwestionowała Prezes UOKiK W ubiegłym roku 84 proc. Polaków posiadało telefon komórkowy*. Decydując się na wybór operatora, najczęściej bierzemy pod uwagę cenę, oferowane promocje i rabaty. Warto wiedzieć, że powinniśmy także otrzymać rzetelną informację o cechach usługi oraz o naszych prawach. Aby chronić słabszych uczestników rynku,

Coraz bliżej unijna rekompensata za powódź

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Komisja budżetowa PE zatwierdziła 182,4 mln euro na rekompensatę skutków zeszłorocznych powodzi dla sześciu krajów Europy Środkowowschodniej, w tym Polski. W przyszłym tygodniu pomoc prawdopodobnie zostanie zaakceptowana przez Parlament. Do uruchomienia środków potrzebna będzie jeszcze zgoda Rady Unii Europejskiej.

Jarosław Kaczyński: nie możemy być narodem, który nie ma niczego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Dzisiejsza konferencja prasowa PiS była poświęcona wnioskowi PiS o wotum nieufności wobec ministra skarbu Aleksandra Grada „To wotum nieufności ma dwie przyczyny - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Jedną można określić w sposob ogólnu - za caloksztalt dzialań w ciagu tych trzech i pół lat” - wyjaśnił Jarosław Kaczyński. „Źle prowadzona prywatyzacja, niewłaściwy nadzór nad majątkiem skarbu państwa, klęski i afery w rodzaju sprawy stoczni” - wyliczał Prezes PiS. Drugą przyczyną wniosku PiS jest sprawa prywatyzacji Lotosu.

Pytaj o sposób na PIT-a - Kredyt na PIT

Piotr Józefowski włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Niespodziewana dopłata za PIT niemal zawsze oznacza kłopoty finansowe, tym bardziej, że urzędniczy zegar ustawiony na ostatni dzień kwietnia, tyka bezlitośnie. Doradcy finansowi Aspiro z Grudziądza sprawdzili cztery wyjścia z tej sytuacji. Ostatni dzień kwietnia spędza sen z powiek wielu osobom. Wtedy mija szansa na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym, bez odsetek za zwłokę czy dodatkowych kar finansowych, o ile trzeba uregulować niedopłatę. 

Andrzej Friszke Adam Ciołkosz. Portret polskiego socjalisty

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

altPostać Adama Ciołkosza nie tylko dowodzi, że lewica i socjalizm w Polsce mają piękne karty w swej historii. Pokazuje też, że przez całe dekady to właśnie socjaliści reprezentowali to wszystko, co w polskiej tradycji politycznej najlepsze: ideały demokracji, sprawiedliwości społecznej, wolności i praw obywatelskich, pluralizmu i tolerancji, wreszcie niepodległości. Książka Andrzeja Friszke o wybitnym działaczu Polskiej Partii Socjalistycznej to nie tylko zapis pasjonującej biografii politycznej – to również opowieść o sukcesach, klęskach i patologiach II Rzeczpospolitej, dylematach wojennych uchodźców

Rozbito grupę rozprowadzającą narkotyki

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Kaliscy policjanci z wydziału kryminalnego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, rozbili zorganizowana grupę przestępczą, której członkowie wprowadzili do obiegu 11 kg amfetaminy o wartości 330 tys. złotych. Policjanci nad sprawą pracowali od ponad 2 tygodni. We wtorek zatrzymali pierwszego podejrzanego. Łącznie w sprawę zamieszanych było czterech mężczyzn i jedna kobieta w wieku od 22 do 28 lat. Byli to mieszkańcy Kalisza i powiatu kaliskiego.

Napieralski: Ludzie nie chcą już "wielkich obietnic" PO i PiS

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altZa sześć miesięcy zakończy się ponad sześcioletni okres rządów prawicy - mówił na sobotniej Radzie Krajowej SLD szef Sojuszu Grzegorz Napieralski. Jego zdaniem, ludzie nie chcą już "wielkich obietnic" PO i PiS. Jak podkreślił lider SLD, jest przekonany o tym, że czas rządów prawicy dobiega końca, a przekonanie to - jak mówił - bierze się m.in. stąd, że "jeździ po Polsce i rozmawia z ludźmi".