joomla templates top joomla templates template joomla

Media Markt ukarany

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Prawie 750 tys. zł będzie musiała zapłacić spółka Media Markt z Olsztyna za utrudnianie konsumentom możliwości reklamowania wadliwych towarów – uznała Prezes UOKiK i nakazała zmianę kwestionowanej praktyki. W toku są postępowania przeciwko innym sklepom.

PRAWYBORY: SLD drugą siłą we Wrześni i Opocznie!

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW połączonych wynikach prawyborów we Wrześni i Opocznie Sojusz Lewicy Demokratycznej zajmuje drugie miejsce! SLD wyprzedziła tylko Platforma (37,8%). Nasza partia uzyskała  17,74 % wszystkich oddanych głosów. Komitet nr 10 pod którym ukrył się przed wyborcami PiS zdobył 14,15 proc. 

Akredytacje na wieczór wyborczy PiS

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W niedzielę, 7 czerwca Komitet Wyborczy PiS organizuje wieczór wyborczy w siedzibie Komitetu przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie. Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w wieczorze wyborczym prosimy o przesyłanie akredytacji do dnia 4 czerwca do godz. 10:00 b.r na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Wytwarzali materiały wybuchowe

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Ponad kilogram materiałów wybuchowych zabezpieczyli policjanci u trzech młodych mieszkańców powiatu oleskiego. W domowym laboratorium funkcjonariusze ujawnili również narzędzia i substancje mogące służyć do ich wyrobu. Z uwagi na niebezpieczeństwo niekontrolowanej detonacji, policyjni pirotechnicy na nieczynnej żwirowni zneutralizowali część z zabezpieczonych materiałów.

Jarosław Kaczyński: samorząd wpływa na los obywateli w wielu dziedzinach

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

„Oświata, służba zdrowia i wykorzystanie środków europejskich - w tych dziedzinach polski samorząd codziennie wpływa na los każdego obywatela” - mówił w czwartek szef PiS Jarosław Kaczyński. „W polskich samorządach wyraża się w wielkiej mierze polskość jako typ samoświadomości narodowej, kulturowej...

Nielegalna rozlewnia spirytusu zlikwidowana

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu i Centralnego Biura Śledczego rozbili na Śląsku zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją i dystrybucją alkoholu. Efekty przeprowadzonych na Śląsku działań są kolejnym przykładem skuteczności współdziałania funkcjonariuszy różnych służb mundurowych w walce z zorganizowaną przestępczością.

Zamykamy jeden konkurs, otwieramy nowy

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Tak jak zapowiedzieliśmy zamykamy ogłoszony w zeszłym tygodniu konkurs na najlepszy dowcip polityczny. Niestety okazuje się, że z anegdotami politycznymi nie jest najlepiej. Większość nadesłanych propozycji to kawały z długą brodą po ledwie kosmetycznej adaptacji.

Piotr Kownacki: to typowa nagonka polityczna podgrzewana działaczy PO i premiera

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Na początku konferencji zwołanej przez ministra Kownackiego, szef Kancelarii Prezydenta przypomniał, że gdy pracował w Banku Ochrony Środowiska od sierpnia 1999 do czerwca 2001 roku, bank był zarządzany przez kilkuosobowy zarząd podejmujący wszystkie istotne decyzje.

Zatrzymano 17 członków grupy handlującej narkotykami

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 17 osób, związanych z grupą przestępczą handlującą narkotykami na dużą skalę. Jak ustalili policjanci, grupa – działająca na terenie woj. lubelskiego i mazowieckiego – ma na koncie obrót marihuaną, amfetaminą i tabletkami ekstazy.

Saryusz-Wolski w "Polska The Times": PiS gra antyniemiecką histerią

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Wywiad z Jackiem Saryuszem-Wolskim, wiceprzewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej na temat wystąpień niemieckich partii, które domagają się potępienia wypędzeń oraz żadań PiS-u, aby PO opuściła szeregi Europejskiej Partii Ludowej, do której należą też niemieckie CDU i CSU.

Lech Kaczyński z wizytą w Brzegu i Oławie

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent rozpocznie swoją wizytę w Starostwie Powiatowym w Brzegu, gdzie odsłoni tablicę poświęconą pomordowanym w Twerze, a także zasadzi symboliczny dąb w ramach programu „Katyń – ocalić od zapomnienia”.

CBŚ Ośmiu zatrzymanych w sprawie afery paliwowej

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z CBŚ zatrzymali osiem osób zamieszanych w aferę paliwową. W ręce śledczych wpadli mieszkańcy Wielkopolski i innych województw. Wszystkim zatrzymanym zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się fikcyjnym obrotem paliwami, fałszowaniem dokumentów oraz wyłudzeniem należności skarbu państwa na kwotę około 100 mln złotych.