joomla templates top joomla templates template joomla

Jacek Sasin wspomina Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze


„Prezydenta Lecha Kaczyńskiego miałem okazję poznać bliżej jako człowieka, a nie tylko jako polityka i męża stanu, szczególnie w okresie ostatnich kilku miesięcy, kiedy dołączyłem do grona ministrów Kancelarii Prezydenta i właściwie spotykałem go codziennie i każdego dnia miałem okazję z nim rozmawiać” – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Jacek Sasin w rozmowie z serwisem internetowym pis.org.pl.

Wyższe przyszłe emerytury - nowy projekt KP SLD

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt
Grupa Posłów KP SLD Pan Grzegorz SCHETYNA Marszałek Sejmu RP Na podstawie art. 118 ust. 1 Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 r. oraz art. 32 ust. 2 Regulaminu Sejmu, niżej podpisani posłowie wnoszą projekt ustawy: • o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych Do reprezentowania wnioskodawców upoważniamy posłankę Annę BAŃKOWSKĄ

Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Rzeszowie

pis.org.pl; włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jutro o godzinie 13.00 na rynku w Rzeszowie rozpocznie się spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. W spotkaniu wezmą udział także posłowie Lech Sprawka, Ryszard Terlecki, Andrzej Szlachta, Stanisław Ożóg i eurodeputowany Tomasz Poręba. Serdecznie zapraszamy!

Polacy spędzają jesień życia na blokowiskach

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altNa zachodzie Europy osoby w średnim wieku oraz starsze często przeprowadzają się z mieszkań do domów jednorodzinnych. Szukają oni odpoczynku po pracy z dala od miejskiego zgiełku w cichych dzielnicach miasta, gdzie życie toczy się trochę wolniej. Na opisaną sytuację większości krajów europejskich wpływ mają preferencje, co do miejsca zamieszkania, które zmieniają się wraz z wiekiem. Osoby młode w wieku 25 – 35 lat poszukują przede wszystkim mieszkań.

Króliki na dwóch nóżkach…

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

altZabawa, uśmiech, frajda, ciekawostka, to wszystko czekało na mieszkańców Zagłębia Miedziowego w galerii Cuprum Arena w miniony weekend. Żywe i przebrane króliczki oczarowały najmłodszych. Im się upiekły.... I udekorowały! Mowa tu o pysznych, wypiekanych na miejscu w piecu ciasteczkach, których zapach można było poczuć w Cuprum Arena. Galerię w tych dniach odwiedziło wielu „małych cukierników”, którzy przy wielkim stole pełnym słodkości, kolorowych, cukierniczych ozdób z wielkim zaangażowaniem tworzyli obrazy na kruchych ciasteczkach.

UOKiK wygrywa w sądzie - Żabka Polska

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altSpółka Żabka Polska wprowadziła konsumentów w błąd informując o rzekomej likwidacji sieci sklepów. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezes Urzędu Wyrok SOKiK dotyczy decyzji Prezes UOKiK z lipca 2009 roku. Stwierdzono wówczas, że kampania reklamowa sieci sklepów Żabka, trwająca od września do końca października 2008 rokuwprowadzała konsumentów w błąd. Towarzyszące jej hasło: Informujemy, że decyzją zarządu spółki Żabka Polska 15 września 2008 roku zamykamy żabki

„Kłamstwa Rostowskiego”

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altMinister Rostowski poinformował (w październiku 2008 r.), że w 2009 r. liczba bezrobotnych spadnie do 1,3 mln osób, a stopa bezrobocia, według polskiej metodologii, do 8,5, z kolei wedle unijnej do 5,6 proc. Fakty Stopa bezrobocia na koniec 2009 roku wynosiła 11,9 proc., a liczba zarejestrowanych bezrobotnych w grudniu wyniosła – 1892,7 tys. W lutym 2011 r. wzrosła aż do 13,2 proc. (dane GUS).

Donald Tusk: do Senatu najlepsi

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Z PSL będziemy szukali takich miejsc, gdzie można mieć wspólnego kandydata - stwierdził premier Donald Tusk, odpowiadając na pytanie dziennikarzy o możliwą koalicję PO-PSL w jesiennych wyborach do Senatu. Donald Tusk dodał, że zna ludzi wartych poparcia: "nie tylko z PSL czy PO, ale też wśród aktualnych senatorów, których warto poprzeć, nawet jeśli nie mają wiele wspólnego z moją formacją polityczną".

Order dla Waldemara Baszanowskiego

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał pośmiertnie, za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania dyscypliny podnoszenia ciężarów, za zasługi dla ruchu olimpijskiego, Krzyż Komandorski Z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski Waldemarowi Romualdowi Baszanowskiemu –złotemu medaliście olimpijskiemu z 1964 i 1968 r., prezydentowi Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów w latach 1999-2008.

Wyzwanie - jakość szkoleń z zakresu IT. Komu dziś potrzebne są certyfikaty IT ? – darmowe warsztaty

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altFirma CTS zaprasza wszystkie zainteresowane osoby pracujące w działach IT lub współpracujące z tymi działami, na darmowe warsztaty on-line. Partnerem merytorycznym warsztatów została CompTIA - niezależna międzynarodowa organizacja certyfikująca w dziedzinie wiedzy informatycznej. Termin i miejsce szkolenia Warsztaty odbędą się 26 maja 2011 roku o godzinie 11.00. O sposobie dołączenia się do warsztatów uczestnicy zostaną poinformowani na parę dni przed terminem.

„Bezpieczny weekend” w święta wielkanocne

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altWięcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu – tak będą wyglądały święta wielkanocy dla tysięcy funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. Oprócz tego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach. Już od 22 kwietnia na drogach w całej Polsce będzie więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Będą oni widoczni na wylotówkach i trasach szybkiego ruchu, miejscach newralgicznych i tych, w których może dochodzić do łamania przepisów.

PiS nie może powrócić do władzy

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altBartosz Arłukowicz (SLD): PiS już rządził i pokazał jaki styl uprawiania polityki preferuje i jakie wartości są mu najbliższe. Klub SLD przygotował projekt ustawy zakazujący używania "mowy nienawiści", między innymi wobec homoseksualistów. Podczas prezentacji projektu rzecznik lewicy Tomasza Kalita stwierdził, że po niektórych zachowaniach i wypowiedziach polityków PiS powinna nastąpić delegalizacja tej partii.

Janusz Lewandowski zaprezentował projekt budżetu UE

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Delikatnie balansujący pomiędzy zaciskaniem pasa, a pobudzaniem wzrostu - tak komisarz Janusz Lewandowski określił projekt przyszłorocznego budżetu Unii Europejskiej. Propozycja Komisji Europejskiej zakłada zwiększenie wydatków o 4,9 procent. Po raz pierwszy nie wzrosną wydatki administracyjne w KE, ale i tak można przewidzieć, że projekt nie spodoba się w niektórych europejskich stolicach.