joomla templates top joomla templates template joomla

Witold Waszczykowski: Praca i Sprawiedliwość dla Łodzi

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Najbliższa przyszłość Polski rozstrzyga się w regionach. Już dzisiaj samorządy mogą decydować o infrastrukturze, o inwestycjach, mogą tworzyć miejsca pracy. Samorządy decydują o jakości kształcenia naszych dzieci i mają coraz większy wpływ na nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Zatem myśląc globalnie należy podjąć działania lokalne jeśli gnuśny i leniwy rząd koalicji PO-PSL nie jest w stanie od lat modernizować naszego kraju.

Prezydent odznaczył pracowników socjalnych

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altPrezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podczas uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego wręczył ordery i odznaczenia osobom niosącym ofiarną pomoc potrzebującym. Odznaczeni zostali: za wybitne zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej

PKW: SLD zdobył 15,82 proc. głosów do sejmików wojewódzkich

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Według danych z 50,71 proc. obwodów w wyborach do sejmików wojewódzkich Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej zdobył 15.82 proc. głosów. Według tych cząstkowych, nieoficjalnych danych, frekwencja w wyborach do sejmików wyniosła 43,98 proc. Poparcie dla poszczególnych partii politycznych: Platforma Obywatelska – 33,42 proc. Prawo i Sprawiedliwość – 23,33 proc. Sojusz Lewicy Demokratycznej – 15,82 proc. Polskie Stronnictwo Ludowe – 13,23 proc. PPP – Sierpień’ 80 – 1,06 proc. Według tych cząstkowych, nieoficjalnych danych, frekwencja w wyborach do sejmików wyniosła 43,98 proc.

PiS uzyskał 23,07 proc. głosów w 83,66 proc. obwodów wyborczych

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Według danych z 83,66 proc. zatwierdzonych protokołów z obwodów głosowania, w wyborach do sejmików wojewódzkich: PO zdobyła 31,43 proc. głosów, PiS - 23, 07 proc., PSL - 15,65 proc, SLD - 15,30 proc., a PPP-Sierpień'80 - 1,17 proc. - podała w poniedziałek w południe PKW. Według tych cząstkowych, nieoficjalnych danych, frekwencja w wyborach do sejmików wojewódzkich wyniosła 46,32 proc.

Napieralski: PO równa się PiS

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Z Grzegorzem Napieralskim, przewodniczącym SLD rozmawia na antenie Polskiego Radia Program Pierwszy Krzysztof Grzesiowski. K.G.: Zacznijmy od tego, co działo się wczoraj może nie w Szczecinie, ale w Warszawie. Z jednej strony Marsz Niepodległości, z drugiej kontrmarsz koalicji Porozumienie 11 Listopada, trzydzieści kilka osób zatrzymanych, są ranni. Pana koledzy Wojciech Olejniczak i Bartosz Arłukowicz powiadają, że takie marsze jak ten Marsz Niepodległości, o którym mówi się, że to organizacje prawicowe czy organizacja ONR-owska, wywołują niepotrzebne konflikty wśród Polaków.

Prezydent wręczył Order Orła Białego bp. Orszulikowi

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Bronisław Komorowski osobiście wręczył księdzu biskupowi Alojzemu Orszulikowi Order Orła Białego. Skromna uroczystość, w której Bronisławowi Komorowskiemu towarzyszył jego doradca, były premier Tadeusz Mazowiecki, miała miejsce w Aninie.

Premier: giełda jest symbolem gospodarki

platforma.org/pl/ włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Przeszliśmy rzeczywiście drogę niezwykłą. Dzisiaj giełda w dniu jej prywatyzacji nadal jest symbolem wolnych decyzji ludzi, ale jest także symbolem polskiej dumnej gospodarki – powiedział premier Donald Tusk we wtorek, w dniu debiutu akcji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Koniec lat osiemdziesiątych i początek lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku „to było spełnienie marzeń, tęsknot, nawet jeżeli nie do końca precyzyjnie zdefiniowanych, wielkiego ruchu ludzi, bo tak naprawdę giełda to jeden z efektów tej wielkiej niepodległościowej i wolnościowej rewolucji.

Problemy konsumenta III wieku - jesteś nim lub będziesz

uokik.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altJak wynika z badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia w 2009 roku na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, starsi konsumenci są w dużym stopniu podatni na nieuczciwe praktyki rynkowe. Przedsiębiorcy, wykorzystując ich zaufanie, stosują zabiegi mające na celu wprowadzenie seniorów w błąd, co do rzeczywistych właściwości oferowanej usługi lub towaru np. oferują urządzenia, które miałyby leczyć wszystkie choroby.

Platforma prowadzi na wszystkich szczeblach

platforma.org/pl/ włącz . Opublikowano w Kraj polityka

PKW tuż po godzinie dwunastej w poniedziałek ogłosiła wyniki wyborów z 90 proc. okręgów. Na wszystkich szczeblach samorządowych Platforma Obywatelska zdobyła najwięcej głosów. Frekwencja w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast wyniosła 47,16 procent. Na ogólną liczbę 2.479 wybieranych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast PKW do godziny 12.05 ustaliła wyniki wyborów w 1.447 gminach i miastach.

Prezydent wręczył akty nominacyjne profesorom

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Akty nominacyjne otrzymali: nauki biologiczne dr hab. Zbigniew MADEJA Uniwersytet Jagielloński w Krakowie dr hab. Włodzimierz MEISSNER Uniwersytet Gdański

Tusk: ludzie PO są po to, by budować, a nie rujnować

platforma.org/pl/ włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Ludzie Platformy Obywatelskiej są powołani do tego, żeby budować, a nie rujnować - mówił w niedzielę podczas mazowiecko- warszawskiej konwencji PO premier Donald Tusk. Deklarował, że wierzy w sukces Platformy w wyborach samorządowych. - Dlaczego zdecydowaliśmy się powiedzieć Polakom przed wyborami samorządowymi, czyli w bardzo ważnym momencie politycznego kalendarza, że interesuje nas budowanie, a nie polityczne spory?

Prawo konkurencji - dla czy przeciw przedsiębiorcy?

uokik.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altPrawo konkurencji – dla czy przeciw przedsiębiorcy? Na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy konferencji zamykającej tegoroczne obchody jubileuszu XX-lecia UOKiK. Skuteczność i transparentność – te dwie cechy powinny charakteryzować działania służące ochronie konkurencji na rynku. To główny wniosek płynący z piątkowej debaty W ubiegły piątek w Poznaniu odbyła się czwarta konferencja jubileuszowa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Poprzednie spotkania z okazji XX-lecia zorganizowano w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.

Niepodległość to nie jest jednorazowe wydarzenie

platforma.org/pl/ włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altPolska obchodzi dziś 92 rocznicę odzyskania niepodległości. Po wojnie ten wielki dzień wolno nam świętować dopiero od 1989 roku. Główne uroczystości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego, premiera Donalda Tuska, marszałków Sejmu i Senatu oraz zaproszonych gości odbyły się na Placu Piłsudskiego w Warszawie. W uroczystości uczestniczyli prezydent a równocześnie Zwierzchnik sił Zbrojnych Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, marszałkowie Sejmu i Senatu - Grzegorz Schetyna i Bogdan Borusiewicz, prezydent Litwy Dalia Grybauskaite