joomla templates top joomla templates template joomla

Odznaczenie dla gen. broni Waldemara Skrzypczaka

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Podczas uroczystości w Belwederze w imieniu Prezydenta RP szef BBN minister Stanisław Koziej wręczył gen. broni rez. Waldemarowi Skrzypczakowi Krzyż Komandorski Orderu Krzyża Wojskowego.

Mierz siły na zamiary

Piotr Józefowski doradca finansowy Aspiro włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

W wielu miastach Polski powstają nowe bloki i osiedla. Developerzy patrzą na rynek z optymizmem, pomimo tego, że liczba wybudowanych, ale niesprzedanych mieszkań jest liczona w tysiącach. Banki są coraz bardziej skłonne udzielać nowych kredytów, ale na nieco innych zasadach niż przed wybuchem kryzysu.

Wyjdź z tłumu! Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI

szlachetnapaczka.pl włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Chcesz mądrze pomagać potrzebującym i zdobyć doświadczenie w zarządzaniu? Nadarza się świetna okazja. Szlachetna Paczka otwiera właśnie rekrutację liderów rejonu, którzy zorganizują akcję w swojej okolicy. Szlachetna Paczka to akcja pomocy rodzinom żyjącym poniżej progu ubóstwa.

Na Dzień Matki niekoniecznie kwiatki!

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

altW najpiękniejszym miesiącu roku obchodzimy jedno z piękniejszych świąt w naszej kulturze – mowa oczywiście o Dniu Matki. Zastanawialiście się kiedyś, skąd się wzięło? Jak to zwykle bywa, początków należy szukać u starożytnych Greków i Rzymian. To właśnie w kolebce europejskiej kultury matki-boginie, symbole płodności i urodzaju, otaczano szczególnym kultem. Wraz z rozkwitem wiosny...

Narkotyki, broń i dzieła sztuki zabezpieczone przez CBŚ

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altKilkanaście kilogramów narkotyków, w tym kokainę, heroinę i marihuanę, 17 sztuk broni palnej, amunicję i około 100 dzieł sztuki zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP podczas realizacji wymierzonej przeciwko handlarzowi broni i środków odurzających. Jak podkreślają funkcjonariusze, był to jeden z największych takich magazynów zlikwidowanych w ostatnich latach. Sprawa jest rozwojowa.

Europoseł Adam Bielan Gościem Radia Zet

polskajestnajwazniejsza.pl; Radio Zet. włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Monika Olejnik: A gościem Radia ZET jest Adam Bielan, wita Monika Olejnik, dzień dobry. Adam Bielan: Dzień dobry. Monika Olejnik: Adam Bielan nie wiadomo skąd, ale wiadomo, że eurodeputowany, tak. Adam Bielan: Witam serdecznie w pierwszym dniu wiosny. Monika Olejnik: Witam. Nie jest pan już w PJN, został pan wyrzucony, czy to było brutalne wyrzucenie? Adam Bielan: No, formalnie nie mogłem być wyrzucony, bo PJN formalnie nie istnieje. Cała ta sytuacja zresztą, jak napisał jeden z posłów PJN, pan Filip Libicki na blogu, przypomina trochę sytuację z Mrożka, bo PJN nie jest zarejestrowany jako partia, więc nie można nikogo wrzucić, ani nawet przyjąć wcześniej. Monika Olejnik: Czyli był pan ojcem założycielem czegoś, co nie istniało?

II. Forum Partii Politycznych Wysokiego Szczebla Chiny-Europa

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW dnia 16-18 maja 2011 odbyło się w Pekinie i Tianjinie II Forum Partii Politycznych Wysokiego Szczebla Chiny-Europa. Głównym celem była analiza dokumentów strategicznych; europejskiej strategii „Europa 2020” oraz chińskiego „XII. Planu Pięcioletniego”. Sojusz reprezentowany był przez Profesora Longina Pastusiaka oraz Łukasza Naczasa z Centrum Medialnego SLD. Polscy reprezentanci wskazują na trzy główne kwestie, które zostały przez nich przedstawione na Forum. Dwie to szczegółowe analizy dokumentów strategii rozwoju Chin i Europy, a trzecia to kwestia polskiej implementacji strategii Europa 2020.

Wyjdź z tłumu! Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI

szlachetnapaczka.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Chcesz mądrze pomagać potrzebującym i zdobyć doświadczenie w zarządzaniu? Nadarza się świetna okazja. Szlachetna Paczka otwiera właśnie rekrutację liderów rejonu, którzy zorganizują akcję w swojej okolicy. Szlachetna Paczka to akcja pomocy rodzinom żyjącym poniżej progu ubóstwa.

Pośrednicy dla Japonii

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi, które nawiedziło Japonię 11 marca oraz wywołana nim fala Tsunami pochłonęły życie kilkudziesięciu tysięcy osób, a wiele nadal uważa się za zaginionych. Jak szacują eksperci odbudowa zniszczeń wywołanych przez żywioł może potrwać nawet dekadę.

Zlikwidowana kolejna fabryka papierosów pod Krakowem

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altTym razem funkcjonariusze przechwycili 13 ton gotowej krajanki i tytoń wartości 4 milionów złotych i zabezpieczyli na miejscu kompletną linię produkcyjną. Zatrzymali 13 osób pracujących przy nielegalnej produkcji. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 4,5 mln złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

UOKiK doceniony na arenie międzynarodowej

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

alt
Najważniejsze wydarzenie poświęcone ochronie konkurencji odbędzie się w Polsce. W 2013 roku UOKiK będzie gospodarzem XII Dorocznej Konferencji Międzynarodowej Sieci Konkurencji (ICN). Przyznanie Polsce prawa do organizacji tak prestiżowej imprezy stanowi wyraz uznania dla aktywności Urzędu na arenie międzynarodowej

SLD złożyło wniosek do prokuratury ws. nieprawidłowości w PAŻP

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze


Posłowie KP SLD Wiesław Szczepański oraz Stanisław Rydzoń złożyli wniosek do Prokuratury Okręgowej w Warszawie o zbadanie nieperawidłowości w funkcjonowaniu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Warszawie w latach 2007-2010. O złożonym wniosku Wiesław Szczepański poinformował na konferencji prasowej w Sejmie. Oto treść raportu sporządzonego przez posła Wiesława Szczepanśkiego...

Onkolodzy bronią minister Ewy Kopacz

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Odwołać minister zdrowia Ewę Kopacz - to kolejny pomysł PiS-u na sejmową debatę. Tym razem w obronie jednego z najlepszych ministrów w rządzie premiera Tuska opowiedzieli się wybitni lekarze - dwunastu znanych polskich onkologów skierowało list do Jarosława Kaczyńskiego, w którym pozytywnie oceniają pracę minister zdrowia Ewy Kopacz.