joomla templates top joomla templates template joomla

Nie dowiemy się, czy ABW inwigilowała Lecha Kaczyńskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Posłowie PO, PSL i SLD nie zgodzili się na przedstawienie raportu ABW dot. inwigilacji prezydenta Kaczyńskiego. Agencja nie przedstawi w Sejmie informacji dotyczącej działań podjętych w związku z ujawnieniem raportu dot. incydentu gruzińskiego. Posłowie PO, PSL i SLD nie zgodzili się, by Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przedstawiła w Sejmie informacje dotyczącą inwigilacji prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego otoczenia w związku ze śledztwem dotyczącym ujawnienia raportu o tzw. incydencie gruzińskim. Posłowie PiS, którzy wnosili o przedstawienie informacji na ten temat, uważają, że działania ABW pozostają poza kontrolą opozycji.

Ordery dla "Polskich Sprawiedliwych"

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Henryk Wujec wręczył w imieniu Prezydenta RP, Krzyże Komandorskie Orderu Odrodzenia Polski „Polskim Sprawiedliwym" – osobom, które z narażeniem życia ratowały życie innym ludziom. Za bohaterską postawę i niezwykłą odwagę wykazaną w ratowaniu życia Żydom podczas II wojny światowej, za wybitne zasługi w obronie godności człowieczeństwa i praw ludzkich odznaczeni zostali ...

Policjanci zlikwidowali plantację konopi

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci z Posterunku Policji w Klimontowie, wspólnie z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali 67-letniego właściciela posesji, na której się ona znajdowała. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. ponad 2 600 sadzonek prawdopodobnie konopi indyjskich i około 100 kg suszu - wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

Czy jesteśmy skazani na nocnik?

e-wawa.pl; M.Jędra włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altInauguracja IV finałowej edycji kampanii Toaleta2012.pl 7 czerwca b.r., czyli na rok i jeden dzień przed rozpoczęciem EURO 2012, rusza ostatnia edycja kampanii edukacyjnej Toaleta2012.pl. Inauguracja zapowiada się na niecodzienne wydarzenie – tego dnia w centrum Warszawy 50 kibiców używając nocników pokaże, na co będą skazani podczas EURO 2012, jeśli liczba toalet publicznych się nie zwiększy. Przemarsz, przyśpiewki o toaletach, transparenty – 7 czerwca będzie gorąco!

Pastusiak: Malowanie stosunków USA i Polski

sld.org.pl; Gazeta Pomorska włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altROZMOWA Z PROF. LONGINEM PASTUSIAKIEM - Wizyta prezydenta Baracka Obamy w Polsce znów budzi nadzieje nie tylko w sprawach bezpieczeństwa, ale i związków gospodarczych. Mówi się nawet, że amerykańskie inwestycje w wydobywanie gazu łupkowego to lepsza gwarancja bezpieczeństwa od obecności US Army nad Wisłą. Zgadza się pan z tą tezą?

Napieralski: Prezydencja jest szansą dla wszystkich Polaków

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altKlub Poselski SLD chce debaty w Sejmie nt. priorytetów i przebiegu polskiej prezydencji. Przedstawiciele Sojuszu złożyli w tej sprawie wniosek u marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny. Prezydencja była też jednym z tematów środowej rozmowy lidera SLD Grzegorza Napieralskiego z szefem grupy socjalistów w Parlamencie Europejskim Martinem Schulzem.

Jarosław Kaczyński: Czy dziś Platforma ma się czego bać?

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

„Czy dziś Platforma ma się czego bać? Nie ma wątpliwości, że ma. I to nie tylko sprawy smoleńskiej...” - mówi Prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z Katarzyną Gójską-Hejke i Tomaszem Sakiewiczem. Gazeta Polska: Czy mamy do czynienia ze zmianą polityki USA wobec Polski i jednocześnie z zaostrzeniem działań Kremla wobec nas?

Od szarości studia po kreatywne szaleństwo plenerów, czyli jak zmieniła się fotografia ślubna.

Marcin Uske; fot:creativephoto.pl włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat obserwujemy wyraźną zmianę i postęp w dziedzinie fotografii ślubnej. Statyczne zdjęcia ze sztucznym uśmiechem i wycieczki do studia dla kiczowatego tła odeszły już zdecydowanie do lamusa. Nadeszła era kreatywnych fotoreportaży, pokazywania detali i szalonych sesji plenerowych...

Zlikwidowana kolejna fabryka papierosów pod Krakowem

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Tym razem funkcjonariusze przechwycili 13 ton gotowej krajanki i tytoń wartości 4 milionów złotych i zabezpieczyli na miejscu kompletną linię produkcyjną. Zatrzymali 13 osób pracujących przy nielegalnej produkcji. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 4,5 mln złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Fuzje pod kontrolą

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Wzrost świadomości wszystkich uczestników rynku na temat kontroli koncentracji – to jeden z priorytetów UOKiK wynikający z przyjętej właśnie przez rząd Polityki konkurencji na lata 2011-2013. W realizację tego zadania wpisuje się ruszająca dziś kampania informacyjna skierowana do przedsiębiorców

Polska weszła do serca Brukseli

platforma.org; pap włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

- Zbudowaliśmy ten budynek po to, żeby po pierwsze polskie interesy dobrze reprezentować w UE, po drugie, żeby ludzie pracujący dla Polski i UE mogli korzystać z przestrzeni na równie wysokim poziomie, jaki sami reprezentują - powiedział premier Donald Tusk podczas otwarcia nowej siedziby przedstawicielstwa Polski przy Unii Europejskiej. – To dowód na to, że dobrze przygotowujemy się do prezydencji. To dowód na to, że w Polsce mówimy o Unii Europejskiej: "my", a nie "oni" -– mówił szef rządu.

W Parlamencie widać działanie prezydencji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

O polskiej prezydencji i polityce zagranicznej Unii Europejskiej rozmawiamy z z Przewodniczącym Klubu PO-PSL w Parlamencie Europejskim Jackiem Saryuszem-Wolskim. Polska poczyniła wiele przygotowań do objęcia przewodnictwa w RE i oto mamy przed sobą pół roku prezydencji. Jak się ma praca Parlamentu Europejskiego i naszych eurodeputowanych do związanych z nią obowiązków?

Odznaczenie dla gen. broni Waldemara Skrzypczaka

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Podczas uroczystości w Belwederze w imieniu Prezydenta RP szef BBN minister Stanisław Koziej wręczył gen. broni rez. Waldemarowi Skrzypczakowi Krzyż Komandorski Orderu Krzyża Wojskowego.