joomla templates top joomla templates template joomla

PiS złożył wniosek o odwołanie ministra infrastruktury

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

„W poniedziałek po południu klub PiS złożył w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka (...). Wiceszef sejmowej komisji infrastruktury Krzysztof Tchórzewski (PiS) powiedział w poniedziałek PAP, że ...

Prezydent: Polacy i Litwini mają mnóstwo wspólnych interesów

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altWczesnym popołudniem Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką przyleciał do Wilna, aby wziąć udział w uroczystościach związanych z jubileuszem Tysiąclecia Litwy.  Lech Kaczyński uczestniczył w odsłonięciu Pomnika Milenium Litwy i ceremonii uroczystego podniesienia historycznej flagi na zrekonstruowanym Pałacu Wielkich Książąt Litewskich.

Miało być wiertło kamieniarskie, a było 8 kg kokainy

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, zabezpieczyli 8 kilogramów kokainy i zatrzymali 5 osób, członków zorganizowanej grupy przestępczej. Narkotyki były ukryte w paczce, w której miały być wiertła kamieniarskie.

Międzynarodówka Socjalistyczna w Czarnogórze

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altNa zaproszenie DPS i SDPM- dwóch partii socjaldemokratycznych sprawujących władzę w Republice Czarnogóry- odbyło się w Budvie posiedzenie Rady Międzynarodówki Socjalistycznej, która skupia  ponad 170 lewicowych  ugrupowań ze 124 państw ze wszystkich kontynentów.

Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy tworzą nową grupę w PE

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Centrowi i centroprawicowi posłowie do PE z ośmiu różnych krajów UE ogłosili dzisiaj utworzenie nowej Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim. 55 eurodeputowanych tworzy podstawowy skład grupy, która będzie czwartym, co do wielkości, ugrupowaniem w nowym Parlamencie.

CBŚ Zatrzymano 19 osób podejrzanych o sutenerstwo

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci Centralnego Biura Śledczego po raz kolejny uderzyli w ludzi, którzy czerpią spore dochody z prostytucji. Zatrzymali 19 osób, które współpracowały z gangiem zarządzającym agencją towarzyską w Krośnie. Jest to już druga realizacja w tej sprawie, wcześniej policjanci zatrzymali 11 osób.

UOKiK sprawdza Polbank

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Prawo banku do dowolnej zmiany regulaminu – to jedno z zakwestionowanych przez Urząd postanowień stosowanych przez Polbank. UOKiK wszczął w tej sprawie postępowanie. UOKiK prowadzi stały monitoring wzorców umownych stosowanych przez przedsiębiorców działających w różnych branżach.

CBŚ udaremniło przemyt amfetaminy z Polski do Szwecji

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, w ścisłej współpracy ze szwedzkimi policjantami, w ostatnich dniach udaremnili przemyt czterech kilogramów bardzo dobrej jakości amfetaminy z Polski do Szwecji. Cena amfetaminy na szwedzkim rynku jest ośmiokrotnie wyższa od ceny tego narkotyku w Polsce.

Polowanie na promocje

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 W sklepach właśnie zaczęły się letnie wyprzedaże. O 30, 50 a nawet 70 proc. taniej można kupić ubrania, buty czy sprzęt RTV. Dla wielu z nas taki upust jest propozycją nie do odrzucenia. UOKiK radzi, na co uważać w zakupowej gorączce i jak egzekwować swoje prawa.

Senator Platformy blisko mistrza mowy

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Trwa plebiscyt na Mistrza Mowy Polskiej. Wybieramy wyróżniających się polszczyzną piękną, mądrą i poprawną. Wśród 12 nominatów do nagrody jest senator Platformy Obywatelskiej Andrzej Person - prawnik, dziennikarz. Głosować można m.in. na stronie internetowej konkursu: www.mistrzmowy.pl

Prezydent: "wkład Senatu w budowanie demokracji w Polsce jest ogromny"

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altWkład Senatu w budowanie demokracji w Polsce jest ogromny; nadal izba ta jest niesłychanie ważnym ogniwem stanowienia prawa - napisał do uczestników piątkowych uroczystości z okazji 20. rocznicy odrodzenia Senatu Prezydent Lech Kaczyński, senator I kadencji.

Kolejny zatrzymany do wyłudzeń podatku i prania brudnych pieniędzy

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Policjanci Komendy Stołecznej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kolejną osobę do sprawy śledztwa prowadzonego pod nadzorem prokuratury w Warszawie. 42-letni Tomasz D. to czwarta osoba podejrzana o wyłudzenie około 5 mln złotych podatku VAT, pranie brudnych pieniędzy i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

Napieralski: Rostowski jest odpowiedzialny za kryzys

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altKlub Poselski Lewica zagłosuje w Sejmie za odwołaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego.
- Uważamy, że minister finansów jest najgorszym ministrem w obecnym rządzie. Minister psuje finanse publiczne państwa i jest odpowiedzialny za kryzys – powiedział Grzegorz Napieralski, przewodniczący SLD i szef Klubu Poselskiego Lewica podczas ....