joomla templates top joomla templates template joomla

Lewica o wizycie szefa rosyjskiej dyplomacji i wprowadzeniu euro

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

SLD przyłącza się do powszechnej opinii, że bardzo dobrze się stało, że doszło do spotkania ministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji - powiedziała Jolanta Szymanek-Deresz, wiceprzewodnicząca SLD podczas konferencji prasowej w Sejmie. Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, przebywał dziś w Polsce. Spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem i ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. Jak, podkreśliła Szymanek-Deresz z wypowiedzi ministra Sikorskiego wynika, że rozmowy były prowadzone w takim kontekście jakby nic się nie wydarzyło.

Napieralski: Rząd składa kolejne puste obietnice

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski nie wierzy w ofensywę ustawodawczą, zapowiedzianą na październik przez rząd Platformy Obywatelskiej. Zdaniem Napieralskiego, są to kolejne puste obietnice, składane przez Donalda Tuska w związku ze zbliżającą się rocznicą działania rządu koalicji PO-PSL. Podobne „fajerwerki” rząd fundował społeczeństwu podczas obchodów stu pierwszych dni rządu, wówczas podczas licznych konferencji, zapowiadano, że do Sejmu będą kierowane liczne projekty ustaw...

Tusk: Polska niezmiennie popiera integralność Gruzji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Premier Donald Tusk podczas spotkania z szefem MSZ Rosji Sergiejem Ławrowem wyraził "zdecydowane poparcie" dla integralności i suwerenności Gruzji, a także "z dużą satysfakcją" przyjął korektę rosyjskiego stanowiska w sprawie tarczy antyrakietowej - poinformował szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowaka. Ławrow, który w czwartek przebywał z roboczą wizytą w Polsce, spotkał się z premierem a wcześniej z szefem MSZ Radosławem Sikorskim.

Wrocławscy radni uchwalili podwyżki czynszów

pis.org.pl ; Michał Kokot włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Po gorącej dyskusji rada miejska przegłosowała w czwartek podwyżki czynszów w mieszkaniach komunalnych. W przyszłym roku mogą one wzrosnąć nawet o 35 proc. Przeciw byli radni SLD i PiS. Co najmniej do końca roku będzie obowiązywać dotychczasowa stawka - 4,1 zł za m kw. Ale już w przyszłym roku może ona wzrosnąć nawet do 5,54 zł. Podwyżki czynszów miasto uzasadnia rosnącymi kosztami utrzymania i remontów mieszkań komunalnych. Tylko w przyszłym roku Wrocław wyda na ten cel ok. 140 milionów złotych.

List Prezydenta RP skierowany do organizatorów i uczestników uroczystości

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

10-11 września 2008 r. odbyły się uroczystości VIII Międzynarodowego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. W uroczystościach w imieniu Prezydenta RP uczestniczyli Sekretarz Stanu Ryszard Legutko oraz Doradca Prezydenta RP Jacek Sasin. 10 września 2008 r. w imieniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Doradca Prezydenta RP Jacek Sasin wręczył odznaczenia państwowe dla osób zasłużonych na rzecz Związku Sybiraków. 11 września 2008 r. w imieniu Prezydenta RP Minister Ryszard Legutko odczytał list Prezydenta Lecha Kaczyńskiego skierowany do organizatorów i uczestników uroczystości.

"Wiewór" odpowie za zabójstwo w Ostrowi Maz.

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Pięć kolejnych osób, które brały udział w bójce w Ostrowi Mazowieckiej zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego przy wsparciu funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. W ręce policjantów wpadł 30-letni mężczyzna ps. Wiewiór, który śmiertelnie postrzelił jednego z uczestników bójki, a drugiego ciężko zranił w brzuch. "Wiewiór" odpowie za zabójstwo, usiłowanie zabójstwa i udział w bójce. Grozi mu dożywocie. Do zdarzenia doszło. 8 sierpnia około 22. Policjanci uzyskali informację, że przy przy restauracji Ratuszowa na ul. 3 maja w Ostrowi Mazowieckiej ma miejsce bójka...

Odbarwiali olej opałowy - kolejna realizacja CBŚ

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Kolejne cztery osoby usłyszały zarzuty w śledztwie prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Krajową w Lublinie, dotyczącym odbarwiania i nielegalnego handlu olejem opałowym. Trzy osoby zatrzymano w Poznaniu, a jedną w Koszalinie. Do tej pory w tej sprawie 16 osobom przedstawiono 38 zarzutów. Wszystkim podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma ciągle charakter rozwojowy. Tym razem policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Poznaniu 54-letniego Marcina Ż. i 56-letniego Mieczysława R. – prezesów pięciu firm.

Sikorski rozsypał na Białorusi unijny worek z cudami

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Polska uważa Białoruś za europejskiego sąsiada - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski po spotkaniu z szefem białoruskiej dyplomacji Siarhiejem Martynauem. A białoruska agencja BiełaPAN pisała: "Worek z cudami rozsypał się, lody zostały przełamane" Sikorski był z kilkugodzinną wizytą na Białorusi na zaproszenie tamtejszego MSZ. Ministrowie spotkali się w Wiskulach w pobliżu Brześcia, po białoruskiej stronie Puszczy Białowieskiej. Była to pierwsza wizyta unijnego szefa dyplomacji na Białorusi od 4 lat.

Czy Tusk będzie trąbowym?

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Rząd chce „trąbowego”. Kolejne obowiązkowe ubezpieczenie? Koalicja PO-PSL myśli o obowiązkowych polisach od powodzi i trąb powietrznych – piszą gazety codzienne, mówią od rana w radiu, a ludzie klną na czym świat stoi. Boją się, bo ktoś chce im zaiwanić jakieś 100 zł rocznie. Nie dość, że grosza brakuje, to jeszcze kolejny przymus. A ty płać człowieku! I nie chodzi tutaj o wrodzoną awersję Polaków do ubezpieczeń, jako takich. Chodzi o to, że Polacy mają bardzo przykre doświadczenia z ubezpieczeniami. Kiedy królował PZU wszystko było możliwe.

Spotkanie Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

11 września 2008 r. w godzinach wieczornych Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z Małżonką udał się do Pieszczan w Republice Słowackiej, gdzie wziął udział w Spotkaniu Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej. 12 września br. Prezydent RP z Małżonką uczestniczył w ceremonii oficjalnego powitania. Następnie Prezydent Lech Kaczyński uczestniczył  w I sesji plenarnej. Po jej zakończeniu Prezydenci Państw Grupy Wyszehradzkiej z Małżonkami udali się na śniadanie wydane przez Prezydenta Republiki Słowackiej.

Zlikwidowana nielegalna rozlewnia alkoholu

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w okolicach Konina zlikwidowali dużą, nielegalną rozlewnię alkoholu. Na gorącym uczynku uszlachetniania skażonego spirytusu zatrzymali 9 osób, w tym organizatora przestępczego procederu. Zabezpieczyli około 16 tys. litrów spirytusu, kilkaset litrów wódki i milion przemycanych głównie z Ukrainy papierosów. Jak ustalili policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspierani przez Izbę Celną, zorganizowana grupa przestępcza, trudniąca się produkcją wódki oraz spirytusu, działała głównie na terenie województwa wielkopolskiego.

Grupa "Łysego" rozbita

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Na początku sierpnia w ręce stołecznej Policji wpadł "Łysy", "Maniek", "Janiec" i "Szwed". Teraz wcześnie rano przyszła kolej na "Kulę", "Jasia" i 4 innych członków szajki. Rozbita grupa odpowiedzialna jest za szereg napadów na stacje paliw i sklepy, włamania do restauracji, barów i punktów skupu złomu, które miały miejsce przez ostatnie kilkanaście miesięcy w Warszawie i na Mazowszu. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, rozboje, kradzieże i włamania sąd aresztował większość członków na dwa miesiące.

Zatrzymano podejrzanych o uprowadzenie

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Cztery osoby podejrzane o uprowadzenie dwóch kobiet przy trasie Nowe Marzy – Święte, po pościgu zatrzymali policjanci z komendy w Świeciu. O zdarzeniu poinformował Policję przypadkowy kierowca, który widział całe zajście. 20-latka odzyskała wolność i nie odniosła obrażeń. Trwają poszukiwania drugiej z uprowadzonych oraz mercedesa, do którego została wciągnięta. Zatrzymanym za bezprawne pozbawienie wolności człowieka grozi kara do 5 lat więzienia.