joomla templates top joomla templates template joomla

Aleksander Szczygło: będą dwie nominacje generalskie w policji

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Oprócz nominacji generalskich dla żołnierzy w Święto Wojska Polskiego zostaną wręczone także dwie nominacje w policji - zapowiedział w czwartek szef prezydenckiego BBN Aleksander Szczygło. Trzy kandydatury z MSWiA BBN zaopiniowało negatywnie, m.in. z powodu "luk w życiorysie", inne jeszcze sprawdza.

Kolejna decyzja w sprawie ZAIKS

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Związywanie autorów pięcioletnimi umowami bez możliwości ich wcześniejszego rozwiązania ograniczało konkurencję – uznała Prezes UOKiK i nałożyła na stowarzyszenie karę w wysokości ponad 400 tys. zł. Kwestionowana praktyka została zmieniona.

Europejskie podróże 2009 - laptop zamiast przewodników

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altNajwiększą przyjemnością jest niewątpliwie swobodne podróżowanie po krajach Unii Europejskiej. Ale w unijnej rodzinie czeka nas jeszcze więcej ułatwień – mamy dostęp do opieki medycznej, możemy podróżować razem z naszymi zwierzakami, swobodnie robić zakupy.

Prezydent chce rozmawiać o prywatyzacji KGHM

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altPrezydent RP Lech Kaczyński uważa, że KGHM ma strategiczne znaczenie dla gospodarki Polski. Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak kontaktował się ze związkowcami, Prezydent jest informowany na bieżąco o rozwoju sytuacji. Rzeczą ważną jest podjęcie przez rząd rzetelnych rozmów z pracownikami.

Prawo jazdy to nie licencja na zabijanie

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altCodziennie młodzi kierowcy zabijają na drogach 3 osoby. Statystyki są brutalne, dlatego II etap kampanii „Użyj wyobraźni” skierowany jest do niedoświadczonych kierowców między 18 a 24 rokiem życia.Młodzi kierowcy statystycznie częściej są sprawcami wypadków drogowych. W 2008 roku spowodowali 9357 wypadków...

Szymanek-Deresz : Nie ma żadnego porozumienia z PiS-em

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altNie może być porozumienia z partią Prawo i Sprawiedliwość. Zbyt dużo nas dzieli programowo, ideowo, historycznie, a także zbyt wiele doświadczyliśmy, i to nawet poszczególni nasi koledzy, od Prawa i Sprawiedliwości w czasie, kiedy sprawowali rządy - powiedziała w Sygnałach Dnia w radiowej "Jedynce" posłanka Jolanta Szymanek-Deresz, komentując sprawę wyłonienia nowych rad nadzorczych w TVP.

Radni PiS interpelują w sprawie lokalizacji lotniska

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Radni PiS w sejmiku województwa podlaskiego uważają, że nie ma szans na budowę do 2015 roku lotniska regionalnego w miejscu wskazanym przez zarząd województwa: w Sanikach koło Tykocina. Uważają też, że planowana wartość inwestycji jest znacznie zaniżona.

TVSLD podbijało TVN24

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Przypomnijmy, że od początku sierpnia TVSLD pokazuje się w nowej formule serwisów informacyjnych, które pokazywać się będą w czwartki i wtorki. To nowa jakość w polityce i chęć stworzenia pozytywnego przekazu PR - podsumował rozpoczęcie projekty Łukasz Naczas, redaktor naczelny TVSLD.

Chronić przed szkodliwą informacją

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Ustawę „O ochronie przed szkodliwą informacją” przygotowują posłowie PiS. -Chcemy chronić polską młodzież przed epatowaniem w przestrzeni publicznej przemocą, seksem czy propagandą homoseksualną - tłumaczy „Gościowi” pomysłodawca projektu poseł Arkadiusz Mularczyk z PiS.

Przemytnicy narkotyków w rękach CBŚ

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie przemycali na wielką skalę narkotyki z Holandii do Polski. Zatrzymano sześć osób – organizatora przemytu i kurierów. Przy zatrzymanych i podczas przeszukania ich domów policjanci przejęli 20 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 800 tys. zł.

Wygrane sprawy bankowe

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedozwolone kwestionowane przez UOKiK postanowienia w umowach kredytów hipotecznych stosowane przez Getin Bank oraz Lukas Bank. To pierwsze wygrane sprawy z kilku skierowanych do SOKiK przez Urząd przeciwko bankom w ostatnich miesiącach...

Kraków musi odebrać stolicy monopol na metro

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altChciałbym na sprawę metra w Krakowie popatrzeć od innej strony. Nie w perspektywie uciążliwości miejskiego transportu. Raczej abyśmy się zastanowili, czy myślenie o metrze jest kaprysem, mrzonką i przecenianiem potencjału Krakowa, czy raczej zrozumiałą refleksją nad inwestycją należącą do systemów infrastruktury typowych dla podobnych aglomeracji - Janusz Sepioł senator PO o budowie metra w Krakowie.

Prezydent weźmie udział w sesji ONZ

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altPrezydent Lech Kaczyński w drugiej połowie września uda się do Nowego Jorku, gdzie weźmie udział w 64. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ - poinformował PAP prezydencki minister Mariusz Handzlik. Także we wrześniu Lech Kaczyński ma gościć prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej.