joomla templates top joomla templates template joomla

Zapraszamy na Zgromadzenie Wsi Polskiej!

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Serdecznie zapraszamy na organizowane przez Prawo i Sprawiedliwość Zgromadzenie Wsi Polskiej „Nowoczesna Polska Wieś”, które organizowane jest w Warszawie w Hotelu „Gromada” przy ul. 17 Stycznia 32 w dniu 28 marca 2009 roku o godzinie 12:00. 

Celem głównym Zgromadzenia Wsi Polskiej o zasięgu ogólnokrajowym jest debata na temat sytuacji w rolnictwie oraz zebranie uwag, wniosków i postulatów na temat przedłożonego Programu Rolnego Prawa i Sprawiedliwości, a także wniosków dotyczących funkcjonowania rolnictwa i obszarów wiejskich w Polsce łącznie z propozycjami programowymi.

Prezydent o NATO, polskim wojsku i kandydatach do międzynarodowych instytucji

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- To było wejście do rodziny narodów, które należą do jedynej twardej struktury bezpieczeństwa na świecie i mają znaczny wpływ na to co się na świecie dzieje - powiedział Prezydent w specjalnym wywiadzie udzielonym TVP Info z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Jednocześnie przyznał, że ma wątpliwości, czy po zapowiadanych cięciach w budżecie MON, armia polska będzie spełniała standardy NATO. - To powinno być przedmiotem odrębnej rozmowy. Zabiorę głos w tej sprawie – zapowiedział Prezydent.Zatrzymany założyciel dwóch grup przestępczych

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Poznańscy policjanci zatrzymali członka i założyciela dwóch zorganizowanych grup przestępczych działających na terenie województwa lubuskiego i w Wielkopolsce. Grupy trudniły się oszustwami i wyłudzeniami podatku VAT. Krzysztof Z. poszukiwany był listami gończymi od 2007 roku przez sądy w Toruniu, Zielonej Górze oraz Lesznie. Krzysztof Z. do września 2007 roku poszukiwany był przez organy ścigania w Żaganiu w Lubuskiem, w związku z założeniem i kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą zajmująca się przede wszystkim oszustwami i wyłudzeniami podatku VAT....

Nielegalna współpraca funkcjonariuszy Policji z holownikami jest przestępstwem

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji od kilku lat skutecznie likwiduje proceder nielegalnej "współpracy" funkcjonariuszy Policji z holownikami aut. Do kolejnych zatrzymań w takiej sprawie doszło 6 i 7 października 2008 roku w Gdańsku. Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych KGP z wydziału w Gdańsku, realizując sprawę wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku, zatrzymali czterech funkcjonariuszy (trzech aktualnie w służbie, jeden na emeryturze od maja 2008 r.).

Kosztowne reklamy

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

"Darmowe połączenia każdego dnia i o każdej porze”, „Laptop z modemem za 1 zł” – czy te hasła nie brzmią jak superoferta? Tak, gdyby nie fakt, że wprowadzają w błąd. Dostęp do jasnej i rzetelnej informacji to jedno z podstawowych praw konsumentów, o którym spółki telekomunikacyjne nie zawsze pamiętają. Zgodnie z prawem, reklama wprowadza w błąd, gdy na jej podstawie konsument uzyskuje fałszywe wyobrażenie na temat towaru lub usługi. Nie ma przy tym znaczenia, czy zdecyduje się na skorzystanie z danej oferty. Prezes UOKiK prowadzi rocznie około 30 postępowań dotyczących reklamy.

KP Lewica: Posłowie PiS chcieli wyłudzić publiczne pieniądze

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, w tym były premier i były minister sprawiedliwości chcieli wyłudzić publiczne pieniądze - mówili posłowie Lewicy Tomasz Kamiński i Sławomir Kopyciński, podczas konferencji prasowej w Sejmie. Chodzi o wydarzenia z 11 lipca, kiedy to PiS zbojkotował sejmowe głosowanie. Później okazało się, że posłowie tej partii przedstawiają "lewe" usprawiedliwienia, by odzyskać 300 zł diety. Sprawa jest ważna. Chodzi o wyłudzenie publicznych pieniędzy: pobranie nienależnych świadczeń.

Jaka będzie nasza emerytura?

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

O przygotowywanych rozwiązaniach wypłat emerytalnych, pieniądzach z OFE i wcześniejszych emeryturach Platforma.org rozmawia z posłem Jakubem Szulcem. Platforma.org: Panie pośle, prowadzi pan w Sejmie pakiet ustaw związanych z emeryturami kapitałowymi. O co chodzi? Przecież to było już w 1999 roku ustalone. Co się ma zmienić i dlaczego? Jakub Szulc: To jest podstawowa różnica, której nie dostrzega wielu z nas. Wszyscy uważają, że system emerytalny został zreformowany i po co cokolwiek robić dalej. Natomiast prawda jest taka, że jeśli chodzi o te pierwszą stronę...

Grupa przestępcza wyłudziła 34 mln zł VAT-u

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 6 osób podejrzanych o wyłudzenie podatku VAT na kwotę 34 mln zł. Mężczyźni z grupy przestępczej fałszowali faktury VAT oraz dokumentację księgową, wykazując fikcyjny obrót żarówkami ksenonowymi używanymi w samochodach. Przedstawiono im zarzuty działania w grupie przestępczej i oszustw, za co grozi im kara do 8 lat więzienia. W ciągu kilku miesięcy roku ubiegłego i bieżącego mężczyźni za pośrednictwem swoich firm wyłudzali od Skarbu Państwa zwrot podatku VAT.

Zatrzymany pedofil recydywista

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Radzyńscy policjanci zatrzymali 32-latka, który jest podejrzany o molestowanie dzieci jednej ze szkół podstawowych. Jak się okazało Robert K. w marcu b.r. wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbył wyrok za obcowanie płciowe z małoletnim poniżej 15 roku życia. Teraz wszedł do jednej ze szkół, gdzie molestował dwóch uczniów "zerówki". Za takie czyny grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Do przestępstwa doszło w poniedziałek. Dwóch uczniów "zerówki" zostało zaskoczonych przez mężczyznę w toalecie.

Przerabiał wiatrówki na broń palną

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

41-letni mężczyzna, który domowym sposobem przerabiał wiatrówki na broń palną, została zatrzymany przez przemyskich policjantów. Gdy detektywi komendy miejskiej w Przemyślu zjawili się w jego domu, znaleźli tam dwie jednostki broni i kilkadziesiąt sztuk amunicji. Mężczyzna, wczoraj usłyszał zarzut nielegalnego wyrabiania broni. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj, policjanci sekcji kryminalnej zabezpieczyli u 41-letniego mieszkańca Grochowiec dwa samodziały oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji różnego kalibru. Broń i amunicja były sprawne technicznie.

Podwójny abonament za energię - niezgodny z prawem

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Enea bezprawnie obciążała odbiorców energii podwójną opłatą abonamentową za styczeń 2008 roku – uznała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i nakazała zmianę praktyki. W ubiegłym roku, w związku ze zmianami regulacji prawnych, doszło do rozdzielenia spółek energetycznych na dwa przedsiębiorstwa: sprzedające energię oraz dystrybuujące ją. Wysokość ceny energii ustala sprzedawca, natomiast opłaty przesyłowe oraz abonamentowe dystrybutor i jedynie on ma prawo je pobierać.

KP Lewica chce dodatkowy wolny dzień za Święto Trzech Króli

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Klub Poselski Lewicy chce, aby wprowadzić dodatkowy dzień wolny od pracy, który nie byłby związany z konkretną datą, a byłby do wykorzystania w związku ze świętami religijnymi różnych kościołów. Taką poprawkę Lewica chce zgłosić w trakcie debaty nad obywatelskim projektem w sprawie Święta Trzech Króli. Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu zaplanowano w Sejmie w piątek. Zapoznaj się z obywatelskim projektem ustawy o przywróceniu Święta Trzech Króli.

Sejm wprowadza ostre kary za rozpowszechnianie treści pedofilskich

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Umieszczenie w Kodeksie karnym takich przestępstw jak rozpowszechnianie treści pedofilskich z nierzeczywistymi a wytworzonymi np. komputerowo wizerunkami dzieci, włamywanie się do systemów informatycznych czy wprowadzanie do nich wirusów - zakłada uchwalona w piątek przez Sejm nowelizacja Kodeksu Karnego. Celem regulacji jest wprowadzenie do polskiego porządku prawnego niektórych przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej. Chodzi o kwestie związane z przeciwdziałaniem pedofilii, a także dotyczące przestępczości internetowej i hackingu...