joomla templates top joomla templates template joomla

PJN o „chorych cenach podręczników”

Agnieszka Gwarek/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Mówimy o "chorobie podręczników" dlatego, że co roku ich ceny wzrastają od 5 do 15%, do tego wzrost tych cen zawdzięczamy podatkowi VAT wprowadzonemu na podręczniki - mówiła w środę Elżbieta Jakubiak na środowej konferencji prasowej zorganizowanej przed Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Inauguracja wielkiego konkursu w dziedzinie hodowli nowych odmian roślin

portal-prasowy.pl ;Ubifrance włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altVEGEPOLYS, wiodący francuski klaster z zakresu innowacji ogrodniczych, otwiera wielki europejski konkurs hodowli nowych odmian roślin. W celu zachęcenia do wprowadzania innowacji w tej dziedzinie, która jest jednym z najważniejszych kierunków działalności tego klastra o światowym zasięgu w dziedzinie produkcji roślinnej, VEGEPOLYS nawiązał współpracę z organizatorem

Wpadł poszukiwany „Franek”

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci z Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji zatrzymali Rafała P. ps. Franek. Mężczyzna poszukiwany był za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i handel narkotykami. Teraz może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Zgoda na Koncentrację: Walcownia Rur Andrzej

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altPrezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę Alchemia kontroli nad Walcownią Rur Andrzej Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce

Iwiński: Andrzej Lepper – od Stowięcina przez Kętrzyn do Warszawy

sld.org.pl ; Tadeusz Iwiński włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altSekretarz Generalny ONZ Dag Hammarskjold,który zginął w 1961r.-w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach-w katastrofie lotniczej,w drodze do Konga,zwykł mawiać: “Nie należy szukać śmierci,ona przyjdzie sama”.

Tusk chwali się nowymi długami

pis.org.pl ; Maciej Walaszczyk włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Szef rządu: Polskie obligacje zeszły na pniu, więc jesteśmy wypłacalni To chyba pierwsza taka sytuacja, że szef rządu chwali się nowo zaciągniętymi długami. Polskie obligacje cieszyły się wczoraj ogromnym popytem.

Aviva obala mity o singielkach

portal-prasowy.pl ; Aviva włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altWolna, ładna i powab ... zaradna? Życie na wysokich obrotach, na wysokiej stopie i na wysokich szpilkach - tak stereotypowo postrzega się życie singielki. Popularne seriale i reklamy pokazują sylwetki kobiet niezależnych i rozrywkowych, żyjących dniem dzisiejszym i nie zaprzątających sobie głowy przyszłością.

Rozpoczęła się walka o statuetkę INTERNALE POLAND 2011

portal-prasowy.p ; Citybell Consulting włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

altZakończył się etap przyjmowania zgłoszeń do drugiej edycji konkursu INTERNALE POLAND 2011 na najlepszy intranet, komunikację wewnętrzną i osobowość roku. O miano najlepszych w branży rywalizować ze sobą będą m.in. PKO Bank Polski, Totalizator Sportowy, Wolters Kluwer Polska, Polska Telefonia Cyfrowa, Accenture, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Mazowiecki Urząd Wojewódzki i wielu innych.

Poszukiwany ENA zatrzymany w Holandii

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Kolejny poszukiwany został zatrzymany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania przez Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie. Na trop Krzysztofa T. Policja trafiła dzięki międzynarodowej współpracy. Przestępca wpadł na terenie Holandii.

Gazoport w Świnoujściu - notyfikacja

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Budowa terminalu skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu zgłoszona do Komisji Europejskiej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Projekt przewiduje wsparcie w wysokości ponad 925 mln zł

PJN o „chorych cenach podręczników”

stronapjn.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

- Mówimy o "chorobie podręczników" dlatego, że co roku ich ceny wzrastają od 5 do 15%, do tego wzrost tych cen zawdzięczamy podatkowi VAT wprowadzonemu na podręczniki - mówiła w środę Elżbieta Jakubiak na środowej konferencji prasowej zorganizowanej przed Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Nasza cegiełka jest największa

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Cieszymy się, że materiał „Polska w budowie” wywołał dyskusję na temat ostatnich 4 lat. To było naszym celem. Tak Jacek Protasiewicz podsumował konferencję prasową opozycji.