joomla templates top joomla templates template joomla

UOKiK sprawdza Polbank

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Prawo banku do dowolnej zmiany regulaminu – to jedno z zakwestionowanych przez Urząd postanowień stosowanych przez Polbank. UOKiK wszczął w tej sprawie postępowanie. UOKiK prowadzi stały monitoring wzorców umownych stosowanych przez przedsiębiorców działających w różnych branżach.

Napieralski: Rostowski jest odpowiedzialny za kryzys

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altKlub Poselski Lewica zagłosuje w Sejmie za odwołaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego.
- Uważamy, że minister finansów jest najgorszym ministrem w obecnym rządzie. Minister psuje finanse publiczne państwa i jest odpowiedzialny za kryzys – powiedział Grzegorz Napieralski, przewodniczący SLD i szef Klubu Poselskiego Lewica podczas ....

Sznyceldoktorzy z PO i PSL radzą

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Na ostatnim posiedzeniu Sejmowej Komisji Zdrowia „panowie dwaj” stwierdzili, że Polacy jedzą niezdrowo, zaś kulinarne programy w telewizji jeszcze ich do tego nakłaniają. I postanowili przekonać kucharzy z ekranu, by zrezygnowali z pokazywania smażonych kotletów.

Decyzja w sprawie SAWP

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych to kolejna organizacja zbiorowego zarządzania, której praktyki ograniczające konkurencję zakwestionował UOKiK. SAWP jest organizacją zajmującą się zbiorowym zarządzaniem i ochroną praw pokrewnych.

Sześciu nowych posłów w klubie PO

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Odbyło się uroczyste ślubowanie nowych posłów Platformy, którzy zastąpili parlamentarzystów wybranych do Parlamentu Europejskiego. W ławach poselskich zajęli miejsca Piotr Cieśliński, Leszek Jastrzębski, Janina Okrągły, Agnieszka Pomaska, Jarosław Stolarczyk i Marek Rząsa.

Dzieci z Kamienia Pomorskiego w Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altDzieci, które ucierpiały w tragicznym pożarze w Kamieniu Pomorskim przebywają w prezydenckim ośrodku w Wiśle. Spośród trzynaściorga dzieci, siedmioro pochodzi z rodzin poszkodowanych w pożarze w Kamieniu Pomorskim, a sześcioro z domu dziecka w Wisełce.

Wyprowadzili ze spółek blisko 10 mln zł

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 14 osób zatrzymanych w śledztwie prowadzonym przez policjantów Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu. Sprawa dotyczy wyprowadzania środków finansowych ze spółek na podstawie podrobionych faktur VAT. Wśród zatrzymanych są prezesi i członkowie zarządów dwóch spółek z Wrocławia i Warszawy.

Rostowski zostaje

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm odrzucił wniosek PiS o wotum nieufności dla ministra finansów Jacka Rostowskiego. Wniosek PiS poparło 193 posłów, przeciwko było 223, od głosu wstrzymało się 5. Większość konieczna do odwołania ministra wynosiła minimum 231 głosów.

Piotr Kownacki: poszukamy oszczędności w niektórych wydatkach

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altJak poinformował minister Piotr Kownacki z prośbą o zastanowienie się nad ograniczeniem Kancelarii Prezydenta zwrócił się minister finansów Jacek Rostowski. Jest to związane z przygotowywaniem przez rząd nowelizacji tegorocznego budżetu państwa.

Lewica o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. CBA

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- Wczoraj w Trybunale Konstytucyjnym Sojusz Lewicy Demokratycznej odniósł wielki sukces – powiedział Grzegorz Napieralski, przewodniczący SLD i szef Klubu Poselskiego Lewica podczas konferencji prasowej w Sejmie.

PiS apeluje o nie oszędzanie na edukacji

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Posłowie PiS apelują do rządu, by szukając oszczędności w budżecie państwa nie zabierać pieniędzy z ministerstwa edukacji. Na edukacji, nauce i szkolnictwie wyższym jeszcze bardziej oszczędzać się nie da - podkreślił na środowej konferencji prasowej w Sejmie poseł PiS Sławomir Kłosowski.

Kolejne zatrzymania w sprawie obrotu narkotykami

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

alt Kolejne cztery osoby usłyszały zarzuty w śledztwie prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Lublinie, a dotyczącym obrotu narkotykami na dużą skalę. To kolejna realizacja w tej sprawie. Łącznie policjanci zatrzymali już 16 osób, z których sześć jest tymczasowo aresztowanych. Sprawa ma wciąż rozwojowy charakter.

Szkolenia z prawa antymonopolowego

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Prawo antymonopolowe na rynkach lokalnych, przykłady zachowań gmin sprzecznych z regułami wolnej konkurencji – to tylko niektóre tematy bezpłatnego cyklu szkoleń realizowanych na zlecenie Urzędu. W świetle prawa antymonopolowego gmina traktowana jest jako przedsiębiorca, świadczy bowiem usługi użyteczności publicznej.