joomla templates top joomla templates template joomla

Czekamy na Twoje pamiątki z czerwca ‘89

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW dwudziestą rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce Kancelaria Prezydenta RP wspólnie z Komisją Krajową NSZZ Solidarność organizuje zbiórkę zdjęć wspomnień, nagrań filmowych, dokumentów, plakatów i ulotek związanych z wyborami 4 czerwca 1989 r.

KSP Kres "grupy markowskiej"

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

44-letni Andrzej P., ps. Salaput, domniemany szef grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, wpadł w jednej z restauracji w centrum Warszawy, natomiast jeden z jego najważniejszych "żołnierzy", 30-letni Tomasz K., ps. Gienek, został zatrzymany w Ząbkach. Te zatrzymania są efektem kontynuacji wspólnych działań policjantów wydziału terroru kryminalnego i zabójstw oraz wydziału kryminalnego komendy stołecznej Policji. W ciągu kilku dni wpadło już 15 członków tej grupy.

Ministrowie Kamiński i Legutko żegnają się z Kancelarią Prezydenta

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altRezygnacja prezydenckich ministrów nastąpiła w związku z ich kandydowaniem w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Żegnając ministrów Prezydent powiedział, że obowiązki związane z kampanią wyborczą są nie do pogodzenia z obowiązkami sekretarzy stanu i dlatego musi odwołać dwóch, jak podkreślił, bardzo bliskich współpracowników.

Kielce Były ordynator zatrzymany na lotnisku

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, zatrzymali na warszawskim lotnisku 54-letniego lekarza. Mężczyzna podejrzewany jest o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistych, polegających na doprowadzaniu pacjentek do innych czynności seksualnych. Podejrzewany jest również o przyjmowanie korzyści majątkowych od pacjentów w zamian za "opiekę" lekarską na oddziale szpitala, w którym pełnił funkcję ordynatora.

Lewica: W stosunku do służb mundurowych prawo nie może działać wstecz

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Kierownictwo Klubu Poselskiego Lewica spotkało się dziś z przedstawicielami służb mundurowych. Spotkanie poświęcone było przygotowanej przez Platformę Obywatelską reformie emerytur mundurowych. Przewodniczący KP Lewica poinformował po jego zakończeniu, że pogląd Lewicy jest zbieżny z postulatami związkowców i w czasie prac sejmowych nad propozycjami zmian w ustawie będzie reprezentowane wspólne stanowisko.

Kolenda-Zaleska jak liga, co radzi

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Zastanawiałem się, jakby wyglądał dzisiaj PiS, gdyby słuchało dobrych rad Tuska, Nowaka, Schetyny. O Niesiołowskim i Palikocie nie wspomnę, bo po co? Jakby wyglądało, gdyby słuchał rad „Gazety Wyborczej” i Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

Kokaina zabezpieczona

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Prawie 140 porcji kokainy nie trafi do ewentualnych odbiorców. Narkotyki o czarnorynkowej wartości około 30 tys. złotych zabezpieczyli policjanci CBŚ i kryminalni z Włocławka. Zatrzymanemu w tej sprawie 38-latkowi grozi nawet 8 lat więzienia.

NIEMCY-UKRIANA: Dialog czasem trudny, ale bardzo potrzebny

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

– rozmowa z Krzysztofem Liskiem, przewodniczącym sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych po trójstronnym spotkaniu z przedstawicielami partii politycznych z EPL-ED (Europejska Partia Ludowa - Europejscy Demokraci).

CBŚ rozbiło grupę fałszerzy euro

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Lublinie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą o międzynarodowym charakterze, zajmującą się rozprowadzaniem fałszywych banknotów euro na terenie całej Europy. Zatrzymano 27 osób. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Działalność UOKiK w 2008

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 598 decyzji dotyczących naruszenia prawa chroniącego konkurencję i konsumentów oraz kary finansowe w łącznej wysokości ponad 95 mln zł – to efekt pracy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w 2008 roku
Podstawowym instrumentem Prezesa Urzędu w zakresie ochrony konkurencji jest prowadzenie postępowań antymonopolowych w sprawach praktyk ograniczających konkurencję – nadużywania pozycji dominującej oraz niedozwolonych porozumień.

Ogromna tragedia w Kamieniu Pomorskim. Większość ofiar pożaru to dzieci.

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W płomieniach życie straciło 21 osób, w tym 13 dzieci. Wiadomo już, że do zidentyfikowania zwłok konieczne będą badania DNA. Ale są już pieniądze i grunt pod budowę budynku socjalnego dla pogorzelców, którzy ucierpieli w strasznym pożarze w Kamieniu Pomorskim.

„Cała jego działalność warta jest zapamiętania”

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altUroczystości pogrzebowe byłego doradcy Prezydenta rozpoczęły się mszą żałobną w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, której przewodniczył metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Po niej na Starych Powązkach rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa.

Zabezpieczono ponad 30 ton nielegalnego alkoholu

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu uderzyli w zorganizowaną grupę przestępczą. Zatrzymano 6 osób i zabezpieczono blisko 33 tys. litrów odkażonego 97-procentowego spirytusu, którego wartość szacowana jest na blisko 2 mln złotych. Sprawa jest rozwojowa. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi.