joomla templates top joomla templates template joomla

Poszukiwany wiózł narkotyki

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altFunkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego na drodze w okolicach Zgierza zatrzymali jadącego oplem 35-latka. W aucie mężczyzna wiózł ponad 3 kg paczkę z czystą amfetaminą a w mieszkaniu jego konkubiny zabezpieczono kolejne pół kilograma narkotyków. Jak się ponadto okazało 35-latek poszukiwany był listem gończym za handel narkotykami.

KGP Europoltech 2009

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

alt Pokaz nowego umundurowania Policji, nowości technologiczne, nowoczesny sprzęt i wyposażenie dla służb policyjnych – to wszystko można było zobaczyć dzisiaj w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym EXPO XXI w Warszawie podczas Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa - Europoltech 2009.

Lewica chce powołania Rady Konstytucyjnej 23.04.2009

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Złożyliśmy projekt uchwały w sprawie powołania Rady Konstytucyjnej w celu dokonania analizy postanowień Konstytucji RP i przygotowania niezbędnych zmian w ustawie zasadniczej – poinformował Wojciech Olejniczak, przewodniczący Klubu Poselskiego Lewica podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Jak posłowie z Nord Stream rozmawiali

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Wczorajsze posiedzenie Intergrupy Bałtyckiej w Parlamencie Europejskim wywołało dosyć duże poruszenie wśród eurodeputowanych – oto bowiem głównym gościem był Sebastian Sass, szef przedstawicielstwa Nord Stream w Brukseli. Nic więc dziwnego , że zazwyczaj do połowy tylko wypełniona sala aż pękała w szwach.

Cios CBŚ w narkobiznes

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altFunkcjonariusze CBŚ zadali dotkliwy cios narkotykowemu podziemiu. W województwie kujawsko – pomorskim zatrzymali osiem osób i zabezpieczyli trzy kilogramy środków odurzających o wartości około 150 tysięcy złotych. Na Mazowszu zlikwidowali nielegalne laboratorium amfetaminy i zatrzymali 40-letniego chemika odpowiedzialnego za produkcję.

Wygraj konkurs

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Nie leży na ulicy, nie rośnie na drzewie – 10 tysięcy złotych. Taką kwotę można za to wygrać w konkursie dla dziennikarzy organizowanym przez UOKiK. W tym roku prawo zgłaszania prac mają również organizacje pozarządowe.

Spotkanie Donalda Tuska z senatorami PO

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altUstawa o czasowym ograniczeniu finansowania partii politycznych z budżetu, kontrowersje wobec wielkości dofinansowania budowy kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz sprawa senatora Misiaka były głównymi tematami spotkania Donalda Tuska z Klubem Senatorów PO. Wiele uwagi poświęcono też problemom, z którymi stykają się senatorowie w pracy parlamentarnej.

UOKiK sprawdza RWE

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczęła postępowanie, podczas którego sprawdzi, czy spółka RWE naruszała zbiorowe interesy konsumentów nieprzekazując informacji o warunkach dostawy energii.

Wybory do Parlamentu Europejskiego – komputer pomoże ci podjąć decyzję

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Osoby, które nie wiedzą, na kogo głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego mogą skorzystać z pomocy... komputera. W Brukseli przedstawiono nowy program komputerowy, który podpowie na którą partię należy głosować. Maszynie trzeba jednak pomóc, odpowiadając na szereg pytań.

Prezydent Indii z oficjalną wizytą w Polsce

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt23 kwietnia do Polski przyleciała Prezydent Indii Pratibha Devisingh Patil wraz z Małżokiem. Tego dnia pierwsza para Indii odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego oraz spotkała się z przedstawicielami mniejszości indyjskiej mieszkającej w Polsce.

CBŚ uderzyło w grupę mokotowską

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

alt20 osób zatrzymanych, zabezpieczone mienie ruchome o wartości 170 tys. złotych – to efekt operacji policjantów z Centralnego Biura Śledczego, wspomaganych przez antyterrorystów z BOA, wymierzonej w odradzające się struktury grupy mokotowskiej. W realizacji wzięło udział około 250 funkcjonariuszy oraz snajper, który na pokładzie śmigłowca zabezpieczał działania grup szturmowych. Wszyscy zatrzymani staną przed sądem.

KP Lewica ma projekt ustawy o sporcie 21.04.2009

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altKlub Poselski Lewica przygotował konkurencyjny do rządowego projekt ustawy o sporcie. W ocenie posłów Lewicy ich propozycja w bardziej kompleksowy sposób zajmuje się tym zagadnieniem.

PiS: dać strażnikom policyjne uprawnienia emerytalne po 25 latach pracy

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejmowe komisje nie poparły we wtorek propozycji PiS do projektu noweli ustawy o strażach gminnych (miejskich), by strażnicy nabywali policyjne uprawnienia emerytalne po 25 latach pracy. Obecnie według przepisów kodeksu pracy strażnicy nabywają uprawnienia emerytalne po 35 latach pracy.