joomla templates top joomla templates template joomla

PiS pyta o kontrakt PO z Alert Media; PO: nie mamy nic do ukrycia

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak chce, by PO ujawniła kontrakt zawarty w 2007 roku z agencją komunikacji marketingowej Alert Media Communications Adama Łaszyna, który współpracował m.in. z premierem Donaldem Tuskiem.

Piotr Kownacki o rezygnacji Prezydenta z wyjazdu na szczyt w Pradze

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Minister Piotr Kownacki we wtorek w rozmowie z dziennikarzami potwierdził, że początkowo Prezydent planował udać się na szczyt, ale po otrzymaniu od ministra Radosława Sikorskiego stanowiska rządu zmienił zdanie.

Inwestycje w Policji

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Rok 2009, mimo kryzysu gospodarczego, jest dla Policji także rokiem inwestycji. Na ten cel przeznaczono niebagatelną kwotę 1 mld 350 mln złotych. Za te pieniądze zostaną zakupione nowe samochody, broń, mundury i sprzęt teleinformatyczny. Ponad 465 mln złotych przeznaczono na budowę i remont obiektów zajmowanych przez policjantów. Nie zabraknie też pieniędzy na paliwo.

Warszawa: Obchody 1 Maja

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Pod hasłem "Nie będziemy płacić za wasz kryzys" demonstrowali w Warszawie przedstawiciele m.in.: SLD, FMS, SdPl, UP i OPZZ. Uczestnicy 1 majowego pochodu domagali się obrony praw pracowniczych, demokracji i likwidacji bezrobocia. W pochodzie wzięło udział ok. 2,5 tys. osób.

A wszystko przez ten świński łeb made in Palikot

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Skąd się wzięła świńska grypa? Ze świńskiego łba, który Palikot wniósł do studia TVN! Jakoś tak to już od dawna bywa z polskim narodem, że gdy pojawiają się na horyzoncie jakieś problemy, to pojawia się i humor. Nie wiadomo skąd! Bywa, że czasem to humor wisielczy! Ale czy nie lepiej, że jest taki, niżby go nie miało być wcale!

Tabletki, których przestępcy już nie wypuszczą na rynek...

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 To tabletki tzw. polskiej ekstazy. Profesjonalną tabletkarkę potrzebną do ich produkcji, odebrali im policjanci Centralnego Biura Śledczego komendy głównej Policji. Za pomocą matrycy urządzenie zostawiło swój ślad na każdej wyprodukowanej tabletce ekstazy. Funkcjonariusze zatrzymali 9 osób, w tym lidera gangu.

Polska w gronie liderów Europy - Donald Tusk dla Platforma.org

Elżbieta Misiak-Bremer ; platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Pokazaliśmy już, jako Platforma Obywatelska, że możemy twardo i skutecznie dyskutować z naszymi europejskimi partnerami tak kluczowe dla nas sprawy, jak chociażby kwestie finansów europejskich, pakietu klimatycznego, czy bezpieczeństwa energetycznego Polskii - mówi w wywiadzie udzielonym Platformie.org premier Donald Tusk.

CBŚ rozbiło grupę handlarzy materiałami wybuchowymi

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Dziesięciu członków grupy handlującej materiałami wybuchowymi zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Mężczyźni znajdowali na wojskowym poligonie niewybuchy i wyjmowali z nich materiały wybuchowe. Podczas policyjnej operacji znaleziono pociski burzące, granaty moździerzowe, ręczne, tysiąc zapalników oraz 10 kg heksogenu i trotylu.

Telekomy do sądu

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Opłata za zdjęcie blokady karty SIM, uciążliwe formalności w przypadku kradzieży telefonu czy pozbawienie konsumenta dostępu do usług, za które regularnie płaci – to tylko niektóre działania operatorów telekomunikacyjnych kwestionowane przez Prezes UOKiK. Urząd skierował do sądu pozwy przeciwko operatorom sieci: Era, Orange oraz Play.

Kongres Europejskiej Partii Ludowej w Warszawie

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W czwartek zakończył się kongres Europejskiej Partii Ludowej. Kongres odbywał się w dniach 29-30 kwietnia w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki. W drugim i ostatnim dniu obrad głos zabrał m.in. były prezydent Lech Wałęsa oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Uczestnicy kongresu przyjęli także zmiany w Manifeście Wyborczym EPL.

Prezydent skierował list do kaliszan

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Robotnicy i pracodawcy przybyli w piątek do bazyliki Św. Józefa w Kaliszu w 17. Ogólnopolskiej Pielgrzymce "Solidarności". Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji kaliskiej, bp Stanisław Napierała.

Komunikat w sprawie podpisania porozumienia politycznego SLD i Stowarzyszenia Ordynacka

Tomasz Kalita ; sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W piątek 24 kwietnia 2009 r. Sojusz Lewicy Demokratycznej i Stowarzyszenie Ordynacka podpisali wspólne porozumienie polityczne. - W obliczu globalnego kryzysu gospodarczego, wzrastającego poczucia braku bezpieczeństwa socjalnego i utraty wielu miejsc pracy przez obywateli, widzimy pilnąkonieczność zwiększenia wpływu lewicy na politykę, dostrzegamy potrzebę integracjipostępowych środowisk w Polsce i realizację ich wspólnych elementów programowych - czytamy w porozumieniu.

Rozmowa telefoniczna Prezydenta z Wiktorem Juszczenko

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altLech Kaczyński przeprowadził  dziś rozmowę telefoniczną z Prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenko. Prezydenci wyrazili zadowolenie z ostatecznego zaakceptowania przez udziałowców Sarmatii studium wykonalności projektu Euroazjatyckiego Korytarza dla transportu ropy naftowej, którego część stanowi rurociąg Odessa-Brody-Płock-Gdańsk.