joomla templates top joomla templates template joomla

Play to stop, czyli Komisja Europejska i MTV namawiają do ochrony klimatu

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

„Play to Stop – Europe for Climate” (Połóżmy temu kres przez zabawę – Europa dla klimatu) – taki tytuł nosi kampania, która wystartowała w Brukseli. Ma ona na celu zmobilizowanie młodych ludzi do działania na rzecz zapobieżenia zmianom klimatycznym.

Powiedzmy Unii, co jest dla nas ważne

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Czy można wyobrazić sobie istotną decyzję UE dotyczącą państw na południu Morza Śródziemnego bez udziału Włoch czy Francji? Raczej nie, nawet gdyby coś miało pójść nie po myśli południowych członków Unii. Nikt nie podejmie żadnej decyzji bez wcześniejszego omówienia ich z nimi.

Zmowy cenowe i przetragowe – najnowsze publikacje UOKiK

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Nie wiesz czy zawarta umowa jest zgoda z prawem? Zastanawiasz się, jakie kary grożą za zawarcie niedozwolonego prawem porozumienia? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz w najnowszych publikacjach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zgłoś się i otrzymaj je bezpłatnie.

Nabucco - gaz dla Europy ominie Rosję

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Siedem lat trwały rozmowy i rokowania w sprawie budowy gazociągu uniezależniającego Europę od rosyjskiego gazu. Wreszcie dziś podpisana została w Ankarze umowa dotycząca transportu gazu ziemnego gazociagiem omijającym Rosję.

Prezydent: nie będzie podpisu pod ustawą medialną

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- Ta ustawa budzi bardzo podstawowe wątpliwości – powiedział w poniedziałek Prezydent Lech Kaczyński rozpoczynając spotkanie z twórcami i przedstawicielami mediów ws. ustawy medialnej.

Nowe technologie – nowe wyzwania

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Narzucanie nieuczciwych cen, dyskryminowanie innych przedsiębiorców czy niejednolite warunki umów są zabronione rynkowym dominantom. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął kolejne postępowanie podczas którego sprawdzi, czy nie doszło do ograniczenia konkurencji.

Rozum wysiada

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Grupka młodych ludzi wraca nad ranem z imprezy. Wsiadają do samochodu podchmieleni. Ustalili wcześniej, że ten, kto prowadzi, nie pije. Dlatego kierowca, aby bawić się nie gorzej niż koledzy, zamiast alkoholu, brał narkotyki...

Prezydent popiera apel polityków do Baracka Obamy

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altJako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podzielam obawy wyrażone w liście grupy wybitnych polityków naszego regionu Europy do prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy i pragnę wesprzeć swym głosem apel, aby Ameryka nie zapominała w swej polityce o sprawdzonych sojusznikach z Europy Środkowej i Wschodniej, bo może to grozić zaprzepaszczeniem osiągnięć ostatnich 20 lat.

Szymanek-Deresz: Spór pomiędzy prezydentem a premierem utrwala się

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Informacja ministerstwa spraw zagranicznych o tym, że około 100 dokumentów czeka na podpis prezydenta jest świadectwem tego, że spór pomiędzy prezydentem a premierem utrwala się – powiedziała Jolanta Szymanek-Deresz, wiceprzewodnicząca SLD podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Spółdzielnia „ziomal” Ewy Kopacz

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Chcesz mieć pracę za 10 tys. na rękę, do tego furę z szoferem, no i komórę. A na dodatek sekretarkę. Prawdziwą. Nie automatyczną. No to trzeba było się w kwietniu br. zgłosić do Ewy Kopacz. Pani minister dobrą kobietą jest. Niczym Armia Zbawienia. Pomaga każdemu. Trzeba spełnić tylko kilka drobnych warunków i już!

KSP Działka za miliony Euro

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

alt Na trzy miesiące trafią do aresztu właściciel i pracownik jednej z warszawskich kancelarii prawnych, którzy sprzedali Ambasadzie Egiptu za znacznie zawyżoną kwotę działkę, zakupioną wcześniej na podstawione osoby. Mężczyźni spowodowali tym straty w wysokości 1,42 miliona Euro na szkodę Ambasady Egiptu.

PiS sprzeciwia się przekształceniu stołecznych szpitali w spółki

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Warszawski PiS i mazowiecka „Solidarność” sprzeciwiają się przystąpieniu stołecznych szpitali do rządowego programu zakładającego pomoc finansową dla samorządów, które zdecydują się na przekształcenie szpitali w spółki prawa handlowego. Rada Warszawy ma w czwartek debatować nad projektem uchwały w tej sprawie.