joomla templates top joomla templates template joomla

Strzelał do samochodów w centrum miasta

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Policja w Gorzowie otrzymała informację o strzałach w centrum miasta. Świadkowie twierdzili, że dwaj mężczyźni jeżdżą ulicami miasta samochodem i strzelają do innych samochodów. Po ich zatrzymaniu okazało się, że kierowca był nietrzeźwy, a pasażer strzelał z pistoletu hukowego. Obaj odpowiedzą za swoje czyny – 21-letni za jazdę po pijanemu, a 19-latek za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w komunikacji.

Handlowali kobietami w Niemczech i Austrii

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez zespół do walki z handlem ludźmi wydziału kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp., Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 osobom podejrzanym o handel kobietami w Niemczech i Austrii oraz czerpanie korzyści z prostytucji.

STOP 18!

platforma.org/pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W czwartek ruszyła XII edycja Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży wyrobów tytoniowych STOP18! Oprócz działań edukacyjnych organizatorzy akcji postulują zmiany w prawie m.in. obowiązkową kontrolę dokumentów nieletnich kupujących papierosy czy wprowadzenie rejestrów punktów sprzedających wyroby tytoniowe.

Minister Duda: Prezydent jest za obniżeniem wieku rozpoczynania nauki, ale nie teraz

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altPodsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda, uzasadniając w środę w Sejmie weto Prezydenta do nowelizacji ustawy o systemie oświaty, przypomniał, że Lech Kaczyński jest za obniżeniem wieku rozpoczynania nauki szkolnej, jednak zmiana ta powinna być odpowiednio przygotowana. Jak mówił Duda, zastrzeżenia Lecha Kaczyńskiego dotyczą m.in. niezapewnienia odpowiednich warunków dla objęcia dzieci 5-letnich obowiązkiem przygotowania przedszkolnego i dzieci 6-letnich - obowiązkiem szkolnym.

Bilans się wyrównał

M.Jędra ; e-wawa.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Najważniejsze wydarzenia z 13 marca 2009 r.:Styczniowa produkcja przemysłowa w Japonii spadła o 31% r/rLutowe ceny hurtowe spadły w Niemczech o 5,7% r/rLutowe ceny producentów i importerów w Szwajcarii spadły o 1,8% r/rStyczniowa sprzedaż detaliczna w strefie euro spadła o 2,2% r/rLutowa stopa bezrobocia w Kanadzie podniosła się do 7,7% z 7,2% przed miesiącemStyczniowa sprzedaż detaliczna w Brazylii wzrosła 2 razy bardziej od oczekiwań...


Tomasz Poręba: 10 Lat Polski w NATO

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Przystąpienie przed 10 laty Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego było dla mnie osobiście ostatecznym zamknięciem okresu podziału Europy i czasu zimnej wojny.
Znaleźliśmy się w najsilniejszym i najpotężniejszym pakcie wojskowym uzyskując coś, co jest najważniejsze z punktu widzenia polskiej racji stanu tj. gwarancje bezpieczeństwa. Zyskaliśmy też możliwość stopniowej modernizacji polskich sił zbrojnych. Chociaż i tutaj popełniamy błędy jak choćby ostatnia propozycja rządu Donalda Tuska dokonania znaczących cięć w budżecie Ministerstwa Obrony Narodowej.


Klub parlamentarny PO przyjął rezygnację senatora Misiaka

platforma.org/pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Senator Tomasz Misiak złożył we wtorek po południu rezygnację z członkostwa w klubie parlamentarnym PO oraz w partii. Władze klubu Platformy już ją przyjęły - poinformował dziennikarzy szef klubu Zbigniew Chlebowski.

"Senator Tomasz Misiak złożył honorowo rezygnację z członkostwa w klubie parlamentarnym PO. Przed chwilą władze klubu przyjęły tę rezygnację tak, że formalnie Tomasz Misiak nie jest już członkiem klubu PO" - powiedział we wtorek po południu dziennikarzom Chlebowski.


Klub Poselski Lewica o in vitro

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- Platforma Obywatelska oświadczyła, że nie złoży do laski marszałkowskiej swojego projektu dotyczącego zapłodnienia poza ustrojowego, chociaż taki projekt obiecywała obywatelom - powiedziała Izabela Jaruga-Nowacka, posłanka Lewicy podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie. - To źle świadczy o PO - dodała.

Bezrobocie rośnie, a rząd milczy.

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Zwalniają kolejnych ludzi. W dobrze mi znanym z różnych podróży Janów Lubelski zagrożony jest masowym zwolnieniem pracowników z jednego z największych zakładów pracy. Miejscowe władze zwołały sztab kryzysowy, aby w jaki tylko sposób się da ratować rynek pracy, albo wspomóc zwalnianych i ich rodziny.

Kolejni handlarze narkotyków zatrzymani

włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z CBŚ wspólnie ze starachowicką Policją zatrzymali 8 mężczyzn podejrzanych o posiadanie i wprowadzanie do obrotu narkotyków. Narkotyki te najczęściej trafiały do uczniów starachowickich szkół średnich. W tej sprawie zatrzymanych zostało łącznie 27 osób z województw: świętokrzyskiego i śląskiego. Przedstawiono im blisko 500 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grożą im kary nawet 10 lat pozbawienia wolności.


Oświadczenie Jerzego Szmajdzińskiego w związku z artykułem w Rzeczpospolitej pt. „Będą ściągać abonament”

Jerzy Szmajdziński ; sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Szanowna Redakcjo,

w związku z artykułem „Będą ściągać abonament” (Rzeczpospolita, 16.03.) z bólem przyznaję, iż to gazeta ma rację. Moja wypowiedź w sobotniej Trójce była niefortunna, a winne jest moje gapiostwo i dyskusyjny zapał, który się uczestnikom „Śniadania w Trójce” zdarza.


Posiedzenie liderów PES-u

włącz . Opublikowano w Kraj polityka

19 marca br. odbędzie się w Brukseli szczyt liderów i premierów ugrupowań należących do Partii Europejskich Socjalistów (PES). Sojusz Lewicy Demokratycznej reprezentował będzie przewodniczący Grzegorz  Napieralski.Wiodącym tematem posiedzenia będzie kryzys finansowy w  Europie. Liderzy przyjmą wspólną deklarację w tej sprawie.


Błaszczak: Wita nie będzie w klubie PiS do czasu wyjaśnienia zarzutów

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Poseł Tadeusz Wita, który zajął w Sejmie miejsce zmarłego 8 marca prof. Zbigniewa Religi, do czasu wyjaśnienia prokuratorskich zarzutów będzie poza klubem PiS - powiedział w środę PAP rzecznik klubu Mariusz Błaszczak.

Wita objął mandat poselski w środę. Jako kolejny na liście, z której startował w wyborach parlamentarnych w 2007 roku Zbigniew Religa (okręg gliwicki), miał największą liczbę głosów.

Prasa przypomniała, że Wita ma prokuratorskie zarzuty dotyczące poświadczenia nieprawdy.