joomla templates top joomla templates template joomla

PiS: porównanie Katynia do losu jeńców rosyjskich z 1920 bezzasadne

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak ocenił, że premier Rosji Władimir Putin w artykule dla „Gazety Wyborczej” bezzasadnie porównuje sytuację oficerów zamordowanych w Katyniu do sytuacji żołnierzy rosyjskich, którzy dostali się do polskiej niewoli w 1920 roku.

Ordery dla działaczy opozycji demokratycznej

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej w siedzibie gdańskiej Solidarności - podczas uroczystości z okazji 29. rocznicy podpisania „Porozumień Sierpniowych” oraz 21. rocznicy Strajków roku 1988 - z rąk Prezydenta RP Ordery odebrali:

Kolejne uderzenie w przestępczość finansową

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Lesznie 45-letniego obywatela jednego z państw bloku wschodniego. Mężczyzna o pseudonimie „Borys” to kolejny przestępca ze zorganizowane grupy przestępczej, która zajmowała się wyłudzaniem wielomilionowych kredytów i leasingów z wielkopolskich banków.

Napieralski o uroczystościach mających upamiętnić 70. rocznicę II wojny światowej

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- Rząd zapowiadał, że to Hillary Clinton będzie reprezentować USA na uroczystościach mających upamiętnić 70. rocznicę II wojny światowej - powiedział Grzegorz Napieralski, przewodniczący SLD na antenie TVN24 komentując zamieszanie wokół składu reprezentacji USA, która przybędzie do Polski 1 września.

PiS chce wysłać 150 interpelacji w sprawie stoczni

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Posłowie PiS zamierzają wysłać do ministra skarbu 150 interpelacji w sprawie sprzedaży stoczni Gdynia i Szczecin. To jest w tej chwili chyba jedyny sposób, żeby uzyskać jakąkolwiek wiążącą odpowiedź od ministra Aleksandra Grada - argumentują. Posłowie PiS na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie podkreślali, że niewiele wiadomo o katarskim inwestorze, który miał kupić majątek stoczni w Gdyni i Szczecinie oraz o rozmowach rządu z jego przedstawicielami.

Iwiński o stosunkach polsko-rosyjskich

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- Wszelkie oskarżenia i wszelkie tezy, że to Polska jest współodpowiedzialna za wybuch II wojny światowej są bezpodstawne – powiedział Tadeusz Iwiński, poseł Lewicy podczas konferencji prasowej w Sejmie. Rosyjska państwowa telewizja informacyjna Wiesti zaprezentowała w sobotę film dokumentalny "Sekrety tajnych protokołów", w którym zarzuciła Polsce sprzymierzenie się z Adolfem Hitlerem przeciwko ZSRR.

„Te pamięci się wzajemnie nie wykluczają”

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Tomasz Pompowski: Nie podobała się Panu propozycja dr. Grzegorza Zorbasa, którą przedstawił wczoraj w „Polsce”, by zamiast świętować klęskę Powstania Warszawskiego, raczej skupić się na obchodach bitwy z bolszewikami w 1920 r. Dlaczego?

Gorzów CBŚ przechwyciło papierosy za 2,5 mln złotych

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

alt Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Rzepinie udaremnili przemyt ponad 4 milionów papierosów.Wczoraj w nocy na drodze ze Świebodzina w kierunku Świecka policjanci zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki DAF.

Decyzje w sprawie koncentracji

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Od stycznia do lipca bieżącego roku Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała 47 decyzji wyrażających zgodę na koncentrację przedsiębiorców. Jedna z ostatnich to zgoda na połączenie dwóch spółdzielni mleczarskich Mlekovita i Kurpie.

Szykuje się reorganizacja Komisji Europejskiej

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Eksperci renomowanego brukselskiego ośrodka analitycznego "Brugel" przedstawili w czwartek propozycje dla nowego szefa Komisji Europejskiej i jego ekipy na nadchodzące pięć lat, w tym reorganizację KE, aby lepiej sprostać wyzwaniom związanym z kryzysem finansowym i gospodarczym.

Prezydent oddał hołd ofiarom likwidacji łódzkiego getta

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW przemówieniu podczas uroczystości odsłonięcia Pomnika Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej w Parku Ocalałych w Łodzi, prezydent powiedział, że mord, który dokonał się w tym mieście nie byłby możliwy bez porozumienia dwóch XX-wiecznych totalitaryzmów.

Rusza program "Owoce w szkole"

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W tym roku szkolnym dzieci z pierwszych trzech klas szkoły podstawowej (w sumie około 1 miliona dzieci) będa otrzymywały w szkole bezpłatnie owoce i warzywa. Tak zadecydowała Komisja Europejska jeszcze w październiku 2008 roku. Do polskich szkoł trafią owoce i warzywa za sumę 12 mln euro.

„Relacje z Rosją trzeba budować na prawdzie, inaczej się po prostu nie uda”

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW sobotę rosyjska publiczna telewizja „Wiesti” wyemitowała 45-minutowy dokument, w którym oskarżyła Polskę o sprzymierzenie się z Niemcami przeciwko Związkowi Radzieckiemu. W opinii szefa Kancelarii Prezydenta, który był gościem poniedziałkowych „Sygnałów Dnia”, Polska powinna zająć zdecydowaną postawę.