joomla templates top joomla templates template joomla

Nowo wybrani posłowie SLD-UP komentują wyniki wyborów do PE

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Marek Siwiec: – Siedem mandatów to jest dość, aby być sprawną delegacją w grupie socjalistycznej w Parlamencie Europejskim i pokrywać ważne obszary zainteresowania PE. Zwykle jest tak, że posłowie są w jednej wiodącej komisji, w drugiej są zastępcą członka.

Platforma zdobyła 25 mandatów do Europarlamentu

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt25 mandatów - a więc o jeden więcej niż prognozowano - zdobyła Platforma Obywatelska w wyborach do Europarlamentu.To są już oficjalne wyniki, jakie podała wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza. PO wygrała z wynikiem 44,43 proc., na drugim miejscu jest PiS z 27,40 proc. poparciem, a następnie koalicja SLD-UP z wynikiem 12,34 proc. i PSL, które zdobyło 7,01 proc.

Prezydent: mam nadzieję, że Jerzy Buzek zostanie szefem PE

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent w wywiadzie w TVP Info zaznaczył, że choć nie można w Parlamencie Europejskim tworzyć frakcji narodowych, to nowo wybrani europarlamentarzyści powinni wznieść się ponad partyjne podziały i solidarnie walczyć o interesy Polski.

Zatrzymany z ponad 3 kg amfetaminy

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 27-latek, który wiózł z Warszawy do Białegostoku warte blisko 100 tys. zł narkotyki, wpadł w nocy w ręce policji. Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego ustalają teraz rolę zatrzymanego w przestępczym procederze. Wyjaśniają również, skąd pochodziła tak duża ilość substancji odurzających i kto miał być ich odbiorcą. Sprawa ma charakter rozwojowy.

7 czerwca 2009 r. Warszawa: Wieczór Wyborczy KKW SLD-UP – akredytacja

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

7 czerwca br. (niedziela) o godz. 21.00 w Warszawie w siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, przy ul. Rozbrat 44A w Centrum "Rozbrat" (parter) rozpocznie się Wieczór Wyborczy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD-UP.

Rosyjska, a czemu nie słowiańska?

Marcin Austyn ; pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Choć rok temu szumnie ogłoszono reaktywację reliktu czasu PRL, jakim jest Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, to po ubiegłorocznych koncertach z piosenką rosyjską w nazwie organizacja drugiej odsłony festiwalu stoi pod znakiem zapytania.

Zorganizowana grupa narkotykowa rozbita

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci wydziału kryminalnego mazowieckiej komendy rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. W ręce kryminalnych wpadło dziesięć osób, w tym jedna kobieta. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, grupa ta zajmowała się handlem narkotykami na terenie powiatu grójeckiego.

Zarzuty za napad i handel narkotykami

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Zarzuty za napad na kantor pod Białą Podlaską i handel narkotykami na dużą skalę usłyszało wczoraj pięciu mieszkańców woj. lubelskiego. To efekt działań policjantów z Centralnego Biura Śledczego, prowadzonych pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Kary spłacane są coraz częściej

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Ponad 33 miliony złotych od początku 2009 roku wpłacili przedsiębiorcy do budżetu państwa z tytułu kar nałożonych przez Prezesa UOKiK. Wpływy z sankcji rosną z każdym rokiem, a spłatę rozpoczęli rynkowi potentaci – m.in. Telekomunikacja Polska i PKP Cargo.

20 lat wolności- zapraszamy do dyskusji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Słowa Joanny Szczepkowskiej sprzed dwudziestu lat o tym, że „4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm” przeszły do historii. W środę podczas uroczystego otwarcia w Sejmie RP rocznicowej wystawy "Polska droga do wolności 1980-1989" aktorka , której....

Prezydent: 20 lat temu zaświeciło słońce, naród powiedział komunizmowi "nie"

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W południe na gdańskim placu Solidarności pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców rozpoczęła się msza święta z okazji 20. rocznicy wyborów 4 czerwca. W nabożeństwie uczestniczyło  około 3 tys. osób, w tym delegacje Solidarności z całego kraju.

Media Markt ukarany

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Prawie 750 tys. zł będzie musiała zapłacić spółka Media Markt z Olsztyna za utrudnianie konsumentom możliwości reklamowania wadliwych towarów – uznała Prezes UOKiK i nakazała zmianę kwestionowanej praktyki. W toku są postępowania przeciwko innym sklepom.