joomla templates top joomla templates template joomla

Napieralski: Dialog społeczny w ostatnich czterech latach był fikcją

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altWe wtorek 27 września br. przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, spotkał się z pracownikami i związkowcami Huty Częstochowa. – Ze spotkania wyniosłem wiele ważnych spostrzeżeń, jakie zasygnalizowali mi pracownicy huty. Podstawowa uwaga jaka nasuwa się po spotkaniu, to fakt, że dialog społeczny w ostatnich czterech latach rządów koalicji PO-PSL był fikcją – powiedział Napieralski.

Prezydent nt. ustawy o dostępie do informacji publicznej

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Bronisław Komorowski powtórzył, że w trybie kontroli następczej wystąpi do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Prezydent przedstawił we wtorek swoje argumenty dotyczące ustawy.

Nasza droga ekologia

Marcin Uske włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW Polsce nie opłaca się być pro-ekologicznym. To zabawa dla bogatych. Budowa eko domu czy kupno samochodu na prąd może zrujnować nasze finanse. Przeciętnej polskiej rodziny nie stać na ekologię – wyliczyli doradcy Aspiro.

Policjanci i celnicy zlikwidowali magazyn z podrabianymi towarami

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altWspólna akcja mińskich policjantów i siedleckich celników zakończyła się rozbiciem nielegalnego magazynu w Sulejówku, w którym znakowano elektronarzędzia i elektronikę podrabianymi znakami towarowymi, znanych zagranicznych marek. Zabezpieczono 10 agregatów prądotwórczych, 48 pił spalinowych i 229 cyfrowych kamer. Do aresztu trafił właściciel posesji, 59-letni Andrzej D. Mężczyźnie przedstawiono zarzut nielegalnego znakowania towarów podrabianymi znakami towarowymi.

Delegatury UOKiK - Spółdzielnie Mieszkaniowe

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altOgraniczanie konsumentom możliwości wyboru operatora telewizji kablowej, oferującego usługi na korzystniejszych warunkach – taki może być efekt łamania przepisów antymonopolowych przez spółdzielnie mieszkaniowe. Przypominają o tym wydane ostatnio decyzje Prezes UOKiK

POgłos: wywiad z posłem Adamem Szejnfeldem.

platforma.org ; Elżbieta Misiak-Bremer włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altNigdy nie uda się stworzyć przepisów uniwersalnych, życie jest bogatsze i szybsze, postęp cywilizacyjny jest ogromny i przepisy są zawsze pozostają w tyle za biegiem zdarzeń. Polska zasługuje wreszcie na prawo tworzone na innych zasadach. Prawo lekkie, ramowe, jak anglosaskie.

Siwiec: Sprawa jest rozwojowa

sld.org.pl ; Marek Siwiec włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Przedwczoraj zarzuciłem Januszowi Lewandowskiemu, że swoją działalnością na rzecz Platformy w kampanii łamie traktat lizboński. Pytany o tę sprawę przez dziennikarzy odpowiedział, że dostał zgodę szefa Komisji Europejskiej. Dziwne to, bo zapytana o to rzeczniczka Komisji odpowiedziała na okrągło że "może i dostał", ale samego spotu przewodniczący Barroso nie widział.

Stawką jest przyszłość do roku 2020

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Raz jeszcze przypominamy, że stawką tych wyborów jest perspektywa rozwoju i modernizacji Polski do roku 2020. – powiedział Jacek Protasiewicz podczas prezentacji kolejnych spotów wyborczych PO. – Tymi spotami chcemy powiedzieć i pokazać, że premier Donald Tusk ma nie tylko znakomitą drużynę, która może usiąść do negocjacji, ale również bardzo kompetentną, znakomitą drużynę...

Nieskończoność zaklęta w kobiecych biodrach

portal-prasowy.pl ; Festiwal Barwy Świata włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

altShimmy bioder, brzucha, a może biustu? Pokazy tańca orientalnego, niezwykły taniec nubijski oraz warsztaty tańca brzucha – jednym słowem - dużo tańczenia podczas Festiwalu Barwy Świata – Maroko, który odbędzie się w dniach 19 - 23 października w Krakowie.

Policja jedną z najlepiej ocenianych instytucji w Polsce

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Po raz kolejny większość Polaków (72 proc.) dobrze ocenia działalność Policji. Z badania dotyczącego oceny instytucji publicznych, zrealizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej na początku września 2011 roku, wynika, że lepiej od Policji oceniane są tylko niektóre media.

Zgoda na koncentrację: American Heart of Poland

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę Heart kontroli nad American Heart of Poland Podstawowym celem działalności Heart (Luksemburg) jest zakup akcji i udziałów w innych spółkach. American Heart of Poland z Ustronia (woj. śląskie) prowadzi działalność w zakresie kompleksowych usług leczenia schorzeń sercowo-naczyniowych w sieci oddziałów kardiologicznych i angiologicznych.

Wielki piknik rodzinny PJN w Bytomiu

stronapjn.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Wielki piknik rodzinny PJN z udziałem liderów partii odbył się dziś w bytomskim parku Kachla. W pikniku wzięli udział członkowie i sympatycy PJN z woj. śląskiego wraz z rodzinami.

Komu Platforma podbiera pomysły?

psl.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

PO czerpie z pomysłów PSL "bez podania autora i źródła" - mówi rzecznik sztabu wyborczego ludowców Krzysztof Kosiński. Według niego, to PSL jest autorem idei budowy sieci świetlic wiejskich, o których PO pisze w programie wyborczym.