joomla templates top joomla templates template joomla

Forum Jednolitego Rynku, 2 – 4 października 2011

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Dlaczego Amazon i Itunes dyskryminują polskiego konsumenta? Czy jest możliwe obniżenie stawek roamingowych w całej Europie do zera? Jak prowadzić firmę między Polską a Anglią? Oto niektóre z pytań, na które będą odpowiadać unijni urzędnicy, przedsiębiorcy i zwykli obywatele. Od 2 do 4 października w Krakowie odbędzie się Forum Jednolitego Rynku – inicjatywa Polski i UE na rzecz nowego wzrostu gospodarczego.

Niewczas: Lewica-Prawica

sld.org.pl ; Marta Niewczas włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

To co się dzieje w ostatnich dniach przed wyborami to czyste awanturnictwo polityczne.Wszyscy wszystko rozdają, wszyscy obiecują….a my po prostu powinniśmy nauczyć się odróżniać prawicę od lewicy. Niestety politycy zarówno z PO jak i z PIS-u dzielą nasze społeczeństwo na lepszych i gorszych.

Zobowiązania PIS wobec polskiej wsi

wybierzpis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

„Zrobimy wszystko, co możliwe dla wyrównania dopłat bezpośrednich, zapewnimy aby Polska była wolna od upraw GMO, zapewnimy ochronę rolników przed oszustwami i nadużyciami” – te zobowiązania Prawa i Sprawiedliwości wobec polskiej wsi podpisał Jarosław Kaczyński.

Aresztowany za usiłowanie zabójstwa

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altZarzut usiłowania zabójstwa usłyszał mężczyzna, który ugodził nożem 48-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karę 25 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Marek Migalski: Chcemy uwolnić Polaków od rządów Tuska i Kaczyńskiego

stronapjn.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

alt- Polacy nie są skazani na to, żeby głosować na Tuska lub Kaczyńskiego, którzy jak się wydaje, uwięzili Polaków w konieczności głosowania na siebie. PJN chce uwolnić Polaków od rządów Tuska i Kaczyńskiego. Mając konserwatywne, prawicowe poglądy, można głosować na inne partie polityczne.

Siwiec: Po haniebnej stronie barykady

sld.org.pl ; Marek Siwiec włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze


To zdjęcie trzeba zobaczyć, ale żeby zrozumieć jego przesłanie niezbędne jest sięgnięcie do np. Wikipedii i przeczytanie czym jest dżihad. Tak ogólnie, ale też w kontekście relacji fundamentalistów islamskich i Izraela. To zdjęcie trzeba zobaczyć, ale żeby zrozumieć jego przesłanie niezbędne jest sięgnięcie do np. Wikipedii i przeczytanie czym jest dżihad. Tak ogólnie, ale też w kontekście relacji fundamentalistów islamskich i Izraela. Przynajmniej dwie organizacje głoszą dżihad jako świętą wojnę przeciw państwu Izrael. Wojna jest skierowana przeciw wszystkim niewiernym, ale Izrael jest najbliższym i najbardziej zwalczanym celem. Wszystkie demonstracje antyizraelskie prowadzą zielone sztandary. Samobójcy mordujący cywilów, gdyby mogli, też ubraliby się w zielone szaty. Jedenastu piłkarzy z Izraela zobaczyło wczoraj wielki transparent, który w poetyce dżihadu, a więc religijnej świętej wojny, miał zagrzewać piłkarzy Legii do zwycięstwa. Straszne to, bo sport, choć ważny, nie może być motywowany aż tak brutalnie. Jeśli nawet sprzeciwiałem się bezczelności kiboli, to czasem śmieszyły mnie ich hasła. Dzisiaj, pewnie z głupoty, postawili siebie, stołeczny klub, ale i nasz kraj po złej stronie barykady. Wstyd. Wstyd i złość. Cisną się do głowy alternatywne obrazki. Wyobraźmy sobie, że podczas meczu rewanżowego w Izraelu grupa miejscowych kibiców wywiesi transparenty o treści "Polskim obozom koncentracyjnym – NIE" albo "Jedwabne pomścimy". Kiedyś możemy też trafić na jakiś niemiecki zespół, którego prawicowi fani pięknym gotykiem napiszą na wielkiej fladze "Chłopcy – do zwycięstwa!". Oczekuję, że wczorajsze zachowanie warszawskich kiboli potępią polskie władze i opinia publiczna. Marek Siwiec

Napieralski w Sygnałach Dnia: Polacy w SLD widzą alternatywę

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

To, że czyta pan sondaże, to w to nie wątpię akurat. Ale czy pan w nie wierzy tak do końca i bezkrytycznie? Grzegorz Napieralski: Najważniejszym sondaż jest 9 października, kiedy Polacy pójdą do urn i wrzucą karty do głosowania, oddadzą głos na poszczególne partie polityczne.

Turystyka lotnicza produktem turystycznym Warmii i Mazur

portal-prasowy.pl ; Lotnisko Kętrzyn Wilamowo włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

altPodczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki wyróżniono Aeroklub Krainy Jezior za produkt turystyczny 2011 roku – turystykę lotniczą. Podczas Gali w Mrągowie w dniu 29 września specjalny certyfikat produktu turystycznego roku za „Rajdy i Zloty lotnicze nową formą turystyki” odebrał Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior i inicjator imprez lotniczych o zasięgu międzynarodowym.

Uciekając, chciał potrącić policjanta

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z Połczyna Zdroju zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który ukradł samochód. Mężczyzna podczas próby zatrzymania chciał przejechać interweniującego policjanta. Po strzałach oddanych przez funkcjonariusza kierowca zatrzymał auto i uciekł pieszo. Zatrzymano go po 2 godzinach, był pijany. Za czynną napaść na policjanta i kradzież samochodu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

10,4 procent poparcia społecznego dla PSL w najbliższym sondażu Homo Homini

psl.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się dziś na PO zechciałoby głosować 30,1 procent respondentów, czyli o 3 procent mniej niż przed tygodniem, na PiS - 29,1 procent (wzrost o 1 procent). Na trzecim miejscu uplasowałby się PSL z poparciem 10,4 procent. Do Sejmu weszłyby jeszcze SLD - 9,9 procent i Ruch Palikota - 9 procent.

Michał Boni: Jesteśmy głodni sukcesu

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Jarosław Makowski, Tomasz Mincer: – Dziś Europa, jak długa i szeroka, boryka się z jednym zasadniczym pytaniem: czy Unia Europejska przetrwa? Czy to pytanie spędza sen z powiek także Panu?

Napieralski: OPZZ to strategiczny partner

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jestem tu dziś na spotkaniu z przewodniczącym OPZZ Janem Guzem, aby zapewnić jeszcze raz, że nasz strategiczny partner Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, że wszyscy ludzie pracy mają w parlamencie sojusznika, którym jest SLD – zapewnił podczas konferencji prasowej 30 września br., w siedzibie OPZZ, lider SLD Grzegorz Napieralski.