joomla templates top joomla templates template joomla

"Znicz 2009"

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altBlisko 10 tys. policjantów ruchu drogowego i prewencji będzie czuwało nad bezpieczeństwem odwiedzających groby bliskich. Akcja „Znicz 2009” rozpocznie się 31 października i potrwa do 1 listopada. Tradycyjnie, jak co roku policjanci będą kierowali ruchem w okolicach cmentarzy, jak również będą prowadzili wzmożone kontrole drogowe.

Wyłudzali miliony

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP uderzyli po raz kolejny w zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wyłudzeniami kredytów na ogromną skalę. Podczas działań prowadzonych na terenie województwa łódzkiego i wielkopolskiego zatrzymanych zostało 10 osób.

XX UOKiK – fuzje i przejęcia

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław mogą przejąć Hutę Cynku Miasteczko Śląskie a spółka Doradus – Śrubex z Łańcuta. Prezes UOKiK uznała, że transakcje nie spowodują ograniczenia konkurencji. Przepisy dotyczące koncentracji przedsiębiorców obowiązują w Polsce już od 1987 roku...

Trybunał uznał prawa wyborcze niepełnosprawnych

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Trybunał uznał, że prawa obywatelskie są ponad złośliwość urzędniczą czy ludzkie małości – skomentował decyzję TK przewodniczący klubu parlamentarnego PO Grzegorz Schetyna. Jak orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny nowelizacja ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego ...

Prezydent na szczycie unijnych przywódców

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altMinister Mariusz Handzlik w rozmowie z PAP podkreślił, że dla prezydenta ważne będą w czasie spotkania na szczycie dwie zasadnicze sprawy: kwestie instytucjonalne związane z wejściem w życie Traktatu z Lizbony oraz dyskusja nad metodami wyjścia z kryzysu ekonomicznego.

Martyniuk: Decyzja ws. Chlebowskiego spóźniona o miesiąc

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Zdaniem posła Lewicy Wacława Martyniuka decyzja w sprawie przyszłości Zbigniewa Chlebowskiego w Platformie Obywatelskiej jest spóźniona o miesiąc. Martyniuk tłumaczy, że zawieszenie w praktyce nie jest żadną karą, a jedynie sposobem na przeczekanie sprawy.

PiS: Polska może otrzymać mniej z budżetu UE na lata 2014-2020

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki jest zdania, że przez planowane reformy w budżecie Unii Europejskiej Polska może zyskać mniej środków na lata 2014–2020. Jak napisała w poniedziałek „Rzeczpospolita”, Komisja Europejska pod koniec listopada przedstawi oficjalnie projekt reformy, która miałaby wejść w życie w 2014 roku.

Marilyn Monroe pokonała Deana i Dietrich

e-wawa.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Znamy już wstępne opinie na temat popularności trzech ikon światowego kina. W rankingu na najbardziej popularną postać szklanego ekranu wszech czasów, największym powodzeniem cieszy się Marilyn Monroe. Nic dziwnego, przecież kto nie kocha Marilyn!?

SLD chce spotkania na szczycie ws. stoczni

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sojusz Lewicy Demokratycznej chce spotkania na szczycie ws. sytuacji polskich stoczni. - Proponujemy żeby takie spotkanie zorganizował premier Donald Tusk a udział w nim wzięli przedstawiciele wszystkich partii politycznych i ich eksperci ...

Ziobro: prokuratura zakpiła z inteligencji Polaków

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

„Prokuratura, umarzając śledztwo w sprawie przecieku z tzw. afery gruntowej, działa na zlecenie polityczne i kpi z inteligencji Polaków” - powiedział PAP były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Według niego jest oczywiste, że są dowody na to, że przeciek miał miejsce.

Wybierasz kurs — uważaj!

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Ograniczanie prawa do rozwiązania umowy? Wyższe niż dopuszczalne odsetki za opóźnienia w zapłacie za kurs angielskiego? To praktyki szkół językowych, które są niedozwolone. Przekonała się o tym szkoła TFLS, której umowy skontrolował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów...

Mamy porozumienie w sprawie unijnej dyplomacji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej porozumieli się w sprawie struktury służby dyplomatycznej UE. Unia stworzy swój korpus dyplomatyczny po wejściu w życie Traktatu Lizbońskiego. Kilkutysięczny unijny korpus dyplomatyczny będzie podlegał wysokiemu przedstawicielowi ds. polityki zagranicznej.

Lech Kaczyński na otwarciu nowego gmachu NSA

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altZapewnienie jednolitego orzecznictwa – to zdaniem prezydenta jedno z podstawowych zadań, stojących dziś przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Lech Kaczyński uczestniczył w poniedziałek w otwarciu nowego gmachu NSA.