joomla templates top joomla templates template joomla

Z dzienników, poniedziałek 8 września 2008 r.

uokik.gov.pl ; www.expander.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Puls Biznesu Obligacje wróżą przełom mocno tanieją obligacje rządowe, nie tylko w Polsce, lecz także w USA i strefie euro. Jeszcze miesiąc temu rentowność dwuletnich obligacji skarbowych nad Wisłą wynosiła 6,7 proc., dziś niewiele przekracza 6 proc. Drożejące obligacje to dobra wiadomość, zwłaszcza dla rzeszy klientów krajowych funduszy inwestycyjnych. Mocno rośnie wartość ich jednostek funduszy obligacji. To pozytywny sygnał również dla obecnych i przyszłych kredytobiorców.

Sprawdź komu płacisz

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Okienko pocztowe, przelew bankowy, agencja pośrednictwa finansowego – możliwości uregulowania naszych zobowiązań jest wiele. Przekonujemy się również do innych, nowych form – tak wynika z najnowszych badań UOKiK. Opłacając codzienne rachunki konsumenci korzystają z różnorodnych form przekazu pieniędzy wierzycielom. Największą popularnością, według badań zleconych TNS OBOP przez UOKiK, wciąż cieszą się tradycyjne sposoby – poczta (67 proc.), oddział banku (36 proc.), inkasent oraz punkty obsługi klienta (35 proc.).

Jeronimo Martins dystrybucja nowe postępowanie

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Za podanie nieprawdziwych informacji Jeronimo Martins Dystrybucja może zapłacić karę finansową – Prezes UOKiK wszczęła w tej sprawie postępowanie. W styczniu br. Prezes UOKiK wszczęła na wniosek Jeronimo Martins Dystrybucja postępowanie antymonopolowe w sprawie zamiaru przejęcia przez spółkę kontroli nad Plus Discount. Transakcja podlegała zgłoszeniu do UOKiK, ponieważ biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym rok zgłoszenia przekroczył 50 mln euro w Polsce.

Nie wierzę Palikotowi

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

W grudniu 2007 r. kiedy Sejm RP powoływał nadzwyczajną komisję sejmową popularnie zwaną „Przyjazne Państwo” posłowie Prawa i Sprawiedliwości ostrożnie reagowali na powszechny zachwyt nad samym pomysłem komisji, a tym bardziej na jej kontrowersyjnego przewodniczącego Janusza Palikota. Jeśli uwierzyć, że powołanie komisji nie było akcją promująca samego przewodniczącego ani akcją promującą Platformę Obywatelską jako partię przyjaciół przedsiębiorców, to były trzy wyzwania, którym należało sprostać w jej pracach.

Napieralski: Rząd składa kolejne puste obietnice

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski nie wierzy w ofensywę ustawodawczą, zapowiedzianą na październik przez rząd Platformy Obywatelskiej. Zdaniem Napieralskiego, są to kolejne puste obietnice, składane przez Donalda Tuska w związku ze zbliżającą się rocznicą działania rządu koalicji PO-PSL. Podobne „fajerwerki” rząd fundował społeczeństwu podczas obchodów stu pierwszych dni rządu, wówczas podczas licznych konferencji, zapowiadano, że do Sejmu będą kierowane liczne projekty ustaw...

Tusk: Polska niezmiennie popiera integralność Gruzji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Premier Donald Tusk podczas spotkania z szefem MSZ Rosji Sergiejem Ławrowem wyraził "zdecydowane poparcie" dla integralności i suwerenności Gruzji, a także "z dużą satysfakcją" przyjął korektę rosyjskiego stanowiska w sprawie tarczy antyrakietowej - poinformował szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowaka. Ławrow, który w czwartek przebywał z roboczą wizytą w Polsce, spotkał się z premierem a wcześniej z szefem MSZ Radosławem Sikorskim.

Wrocławscy radni uchwalili podwyżki czynszów

pis.org.pl ; Michał Kokot włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Po gorącej dyskusji rada miejska przegłosowała w czwartek podwyżki czynszów w mieszkaniach komunalnych. W przyszłym roku mogą one wzrosnąć nawet o 35 proc. Przeciw byli radni SLD i PiS. Co najmniej do końca roku będzie obowiązywać dotychczasowa stawka - 4,1 zł za m kw. Ale już w przyszłym roku może ona wzrosnąć nawet do 5,54 zł. Podwyżki czynszów miasto uzasadnia rosnącymi kosztami utrzymania i remontów mieszkań komunalnych. Tylko w przyszłym roku Wrocław wyda na ten cel ok. 140 milionów złotych.

Netia przejmuje Tele2

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała zgodę na przejęcie Tele2 Polska przez spółkę Netia. Przedsiębiorcy działają na rynku telekomunikacyjnym. Netia jest niezależnym operatorem telefonii stacjonarnej. Świadczy także inne usługi telekomunikacyjne, takie jak: dostęp do Internetu, telefoniczne usługi głosowe i transmisje danych – np. kino internetowe. Pasywny uczestnik koncentracji – Tele2 Polska – oferuje usługi w zakresie telefonii stacjonarnej oraz dostępu do Internetu.

Warszawski miś Ławrowa

pis.org.pl ; Hanna Foltyn-Kubicka włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Wizyta Ministra Spraw Zagranicznych Rosji – Siergieja Ławrowa stała się spektaklem medialnym. Nazwisko Ministra, odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki, na szczęście poza wołaczem, rozbrzmiewało z odbiorników, uderzało z pierwszych stron gazet codziennych a także dawało pole do popisu wszelkim, mniej lub bardziej kompetentnym „ekspertom”. Tak wygląda wyścig o oglądalność/poczytność/słuchalność i jest to wpisane w pluralizm i niezależność mediów. Trzeba się jednak zastanowić, komu ten spektakl służy najbardziej.

Lewica o wizycie szefa rosyjskiej dyplomacji i wprowadzeniu euro

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

SLD przyłącza się do powszechnej opinii, że bardzo dobrze się stało, że doszło do spotkania ministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji - powiedziała Jolanta Szymanek-Deresz, wiceprzewodnicząca SLD podczas konferencji prasowej w Sejmie. Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, przebywał dziś w Polsce. Spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem i ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. Jak, podkreśliła Szymanek-Deresz z wypowiedzi ministra Sikorskiego wynika, że rozmowy były prowadzone w takim kontekście jakby nic się nie wydarzyło.

Sikorski rozsypał na Białorusi unijny worek z cudami

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Polska uważa Białoruś za europejskiego sąsiada - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski po spotkaniu z szefem białoruskiej dyplomacji Siarhiejem Martynauem. A białoruska agencja BiełaPAN pisała: "Worek z cudami rozsypał się, lody zostały przełamane" Sikorski był z kilkugodzinną wizytą na Białorusi na zaproszenie tamtejszego MSZ. Ministrowie spotkali się w Wiskulach w pobliżu Brześcia, po białoruskiej stronie Puszczy Białowieskiej. Była to pierwsza wizyta unijnego szefa dyplomacji na Białorusi od 4 lat.

Czy Tusk będzie trąbowym?

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Rząd chce „trąbowego”. Kolejne obowiązkowe ubezpieczenie? Koalicja PO-PSL myśli o obowiązkowych polisach od powodzi i trąb powietrznych – piszą gazety codzienne, mówią od rana w radiu, a ludzie klną na czym świat stoi. Boją się, bo ktoś chce im zaiwanić jakieś 100 zł rocznie. Nie dość, że grosza brakuje, to jeszcze kolejny przymus. A ty płać człowieku! I nie chodzi tutaj o wrodzoną awersję Polaków do ubezpieczeń, jako takich. Chodzi o to, że Polacy mają bardzo przykre doświadczenia z ubezpieczeniami. Kiedy królował PZU wszystko było możliwe.

Spotkanie Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

11 września 2008 r. w godzinach wieczornych Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z Małżonką udał się do Pieszczan w Republice Słowackiej, gdzie wziął udział w Spotkaniu Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej. 12 września br. Prezydent RP z Małżonką uczestniczył w ceremonii oficjalnego powitania. Następnie Prezydent Lech Kaczyński uczestniczył  w I sesji plenarnej. Po jej zakończeniu Prezydenci Państw Grupy Wyszehradzkiej z Małżonkami udali się na śniadanie wydane przez Prezydenta Republiki Słowackiej.