joomla templates top joomla templates template joomla

Prof. Jerzy Buzek coraz bliżej stanowiska przewodniczącego Europarlamentu

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altPrzez dwa dni polska delegacja rządowa na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli zabiegała o poparcie dla kandydatury prof. Jerzego Buzka na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Zmęczony, ale zadowolony premier Donald Tusk przed odlotem do Warszawy poinformował dziennikarzy:

Banki – działnia UOKiK

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Postanowienie przyznające bankowi prawo do dowolnej zmiany stałego oprocentowania – to kolejna klauzula, którą zakwestionował UOKiK i pozwał bank do sądu. Ponadto w ramach monitorowania rynku finansowego Urząd wszczął kilkanaście postępowań, w których sprawdzi działania banków.

Profesor Jerzy Buzek wstępuje do Platformy Obywatelskiej

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altPlatforma Obywatelska zyska wkrótce nowego członka. Były premier, prof. Jerzy Buzek zadeklarował, że chce stać się członkiem naszej partii. - Zdecydowałem się, to jest dobry moment - ogłosił w programie "Kropka nad i" w tvn24 Jerzy Buzek. Jako powód podał, że utożsamia się z PO i odpowiada mu styl sprawowania władzy w naszej partii.

Lech Kaczyński: musimy szukać nowych sposobów myślenia

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Rozpoczynając swoje wystąpienie Prezydent podkreślił, że zna strukturę i zadania Międzynarodowej Organizacji Pracy, bo był stałym uczestnikiem posiedzeń zgromadzenia MOP, a także przez krótki czas zastępcą członka Rady Administracyjnej MOP.

Zlikwidowany szlak przemytników marihuany

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

alt Ponad 11 kilogramów marihuany nie trafi do kujawsko-pomorskich odbiorców. Osoby szmuglujące zakazane substancje do Polski wpadły w ręce policjantów Centralnego Biura Śledczego w Kołbaskowie. Narkotyki warte na czarnym rynku około 350 tys. złotych trafiły do policyjnego laboratorium w Bydgoszczy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Eurowybory: SLD-UP trzecią siłą

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altKoalicyjny Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy zajął trzecie miejsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskując 12,34 proc. poparcie społeczne – wynika z oficjalnych wyników podanych przez PKW.

Młodzi psychologowie pomagają dzieciom ze Stefy Gazy

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW ramach projektu pomocy dzieciom ze Strefy Gazy, organizowanego przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zaproszono do współpracy Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii. Stowarzyszenie działa w większości ośrodków akademickich w Polsce, w których wykładana jest psychologia.

"Kampania w USA" - pierwszy długometrażowy film TVSLD

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altSojusz Lewicy Demokratycznej bacznie obserwował ostanią kampanię w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Techniki kampanii stosowane za "wielką wodą" niebawem pojawią się na naszym kontynencie. Jeszcze ciągle niepopularna kampania w Internecie w USA jest podstawą działań politycznych.

PiS przeciwko płaceniu za drugi kierunek studiów

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Klub Prawa i Sprawiedliwości jest przeciwny wprowadzeniu opłat za drugi kierunek studiów. W poniedziałek na konferencji prasowej posłowie PiS pytali, czy to pierwszy krok do wprowadzenia pełnej odpłatności za studia.

Zatrzymani za uprawę konopi indyjskich

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

alt Do 3 lat więzienia może grozić trzem mężczyznom zatrzymanym przez policjantów CBŚ w Bojanowie koło Rawicza w województwie wielkopolskim. Na strychu wynajętego domu znajdowała się profesjonalna plantacja konopi indyjskich. Policjanci zniszczyli 260 roślin, z których handlarze mogli uzyskać ponad 15 kg marihuany o wartości 300 tys. zł.

Zgoda dla spółki Media Regionalne

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na przejęcie przez Media Regionalne kontroli nad spółką Edytor. Przedsiębiorcy działają na rynku prasy.

Polska wychodzi z kryzysu?

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Według opublikowanych w piątek danych Eurostatu kwiecień był w Polsce kolejnym miesiącem osłabiania dynamiki spadku produkcji przemysłowej liczonej rok do roku. Może to świadczyć o tym, że najgorszy moment kryzysu mamy już za sobą. Polskie wyniki są najlepsze na tle pozostałych krajów Europy.