joomla templates top joomla templates template joomla

Donald Tusk: PO nie będzie handlować mediami publicznymi

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Po zakończeniu głosowań w Sejmie, już po północy premier Donald Tusk w rozmowie z dziennikarzami skomentował głosowanie nad odrzuceniem weta prezydenta do ustawy medialnej. Zapowiedział, że Platforma Obywatelska w żadnym wypadku nie będzie „handlować” mediami publicznymi, ponieważ wreszcie należy skończyć z sytuacją, w której są one przedmiotem politycznych targów. Premier powiedział, że nie spodziewał się innych wyników głosowania w sprawie odrzucenia weta prezydenta i potwierdził, że nie chciał negocjować z liderami SLD tej kwestii.

Sopockie PO nie podejmie polemiki ze Świderskim

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w Sopocie zapowiedzieli, że nie będą prowadzić żadnej polemiki z byłym radnym PO Jalubem Świderskim. Powiadomili, że za wypowiedzi Świderskiego w Sejmie szkalujące sopocką PO wystąpią przeciw niemu na drogę prawną. Politycy PO ocenili, że wypowiedzi Świderskiego były "kłamliwe, obraźliwe i oszczercze".
 

Nepotyzm!? Jaki nepotyzm?

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

No i proszę. Dzieci działaczy politycznych PSL idą za swoimi rodzicami jak w dym. Bez zmrużenia oka! Szefem sekretariatu ministerstwa gospodarki został Igor Strąk, syn działacza PSL Michała Strąka. Jedną z pierwszych decyzji nowego dyrektora było ściągnięcie kolegi z poprzedniej pracy w Ministerstwie Finansów Mariusza Haładyja i stworzenie specjalnie dla niego wydziału obsługi eksperckiej. W wydziale tym pracować ma pięć osób - wszyscy w randze radcy ministra - informują media.

Odznaczenia z okazji jubileuszu 30. rocznicy powstania Tymczasowego Komitetu Samoobrony Chłopskiej Z

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, z okazji jubileuszu 30. rocznicy powstania Tymczasowego Komitetu Samoobrony Chłopskiej Ziemi Lubelskiej nadał Ordery Odrodzenia Polski zasłużonym działaczom Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w kraju oraz rozwoju rolniczego ruchu solidarnościowego odznaczeni zostali:

Warsztaty kryminalistyczne w Janowie Lubelskim

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

W dniach 12–17 maja 2008 r. w Janowie Lubelskim odbyły się X Regionalne Warsztaty Kryminalistyczne zorganizowane przez Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Lublinie. Zakres tematyczny szkolenia obejmował: odtwarzanie miejsc zdarzeń na podstawie dokumentów sporządzonych podczas wykonywania oględzin, ratownictwo drogowe (ślady naniesione na miejscach wypadków komunikacyjnych), oględziny zarówno miejsc pożarów w pojazdach samochodowych, jak również miejsc katastrof budowlanych i wypadków przy pracy.

Wyłudzili 350 tys. zł podatku VAT

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o fikcyjny obrót towarem i wyłudzenie 350 tys. zł podatku VAT. Haczyki do łowienia ryb, którymi handlował firma jednego z zatrzymanych, wielokrotnie "sprzedawane" były za granicę, a mężczyźni na podstawie sfałszowanych faktur wyłudzali od urzędu skarbowego zwrot podatku. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadząc działania wraz ze Strażą Graniczną zatrzymali dwóch mężczyzn oszukujących urząd skarbowy.

Tusk i Schetyna na podtopionym Podhalu

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Premier i wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna przyjechali na Podhale do miejscowości Nowa Biała w pow. nowotarskim, aby zapoznać się ze zniszczeniami po gwałtownych opadach deszczu. Tusk podkreślił, że ważne jest, iż podczas ataku żywiołu ludzie nie zawiedli. "Zarówno odpowiedzialne służby na czas kryzysu, mieszkańcy, strażacy, przedsiębiorcy - to wszystko naprawdę dobrze zadziałało" - zaznaczył. Premierowi, jak powiedział, bardzo zależy też na tym, aby odpowiednia pomoc dotarła do poszkodowanych maksymalnie szybko.

Rosja broni bolszewików

Piotr Zychowicz włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Moskwa ostro skrytykowała prezydenta Busha za porównanie sowieckiego komunizmu do nazizmu. Chodzi o specjalną prezydencką proklamację skierowaną do amerykańskiego narodu, w której George W. Bush zaapelował do swoich rodaków o dalszą walkę o demokratyzację świata. Właśnie ten fragment proklamacji spotkał się z ostrą reakcją Rosji. „Chociaż potępiamy nadużycia władzy i nieusprawiedliwioną surowość polityki wewnętrznej sowieckiego reżimu, nie możemy obojętnie traktować prób zrównywania komunizmu z nazizmem i twierdzenia...

Spotkanie Prezydenta RP z przedstawicielami środowiska ochrony zdrowia

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

25 lipca 2008 r. przedstawiciele organizacji związkowych oraz samorządów zawodowych uczestniczących w pracach Komisji Zdrowia Sejmu RP nad tzw. pakietem ustaw zdrowotnych skierowali do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego apel o spotkanie w celu przedstawienia stanowiska strony społecznej i samorządowej oraz zapoznaniem Prezydenta RP z trybem i sposobem prac nad pakietem ustaw zdrowotnych.

Zlikwidowali nielegalną plantację marihuany

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z CBŚ zlikwidowali uprawę marihuany. Nielegalną plantację funkcjonariusze odkryli w jednym z mieszkań w Tychach, podczas zasadzki na groźnego przestępcę poszukiwanego kilkoma listami gończymi. W ich ręce wpadł 29-letni właściciel nielegalnej uprawy. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponadto kilogram gotowego narkotyku. Teraz policjanci sprawdzają, ile narkotyku wyprodukowanego przez Mariusza Ż. trafiło na rynek. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zorganizowali zasadzkę w Tychach.

Nieuczciwy pracownik zgłosił fikcyjny napad

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Kilkudziesięciu policjantów zaangażowanych w akcję poszukiwawczą, przewodnicy z psami tropiącymi, zablokowane drogi. Tak wyglądały poszukiwania sprawców napadu na stację benzynową. O zdarzeniu powiadomił zaatakowany pracownik. Jak zeznał, sprawcy sterroryzowali go nożem i zażądali, by otworzył sejf. Skradli z niego 10 tys. zł. Jak się okazało, gotówkę zrabował sam zawiadamiający. Pieniądze były mu potrzebne na pokrycie manka, które zrobił w firmowej kasie.