joomla templates top joomla templates template joomla

Teatr Polskiego Radia zapraszają na wystawę poświęconą „Matysiakom”

portal-prasowy.pl ; Agencja 21 włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

altNajstarsza powieść radiowa – „Matysiakowie” – jest nadawana już od 55 lat. Z tej okazji Teatr Polskiego Radia zaprasza na wyjątkową wystawę pt. „Mieszkam tu nad Wisłą…”. Ekspozycję będzie można oglądać od 14 października w Muzeum Woli przy ul. Srebrnej 12 w Warszawie.

KONGRES KULTURY PARTNERSTWA WSCHODNIEGO

portal-prasowy.pl ; nowy włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

alt21 października rozpoczynamy w Lublinie Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego – spotkanie praktyków kultury, samorządowców, artystów, filozofów i badaczy kultury z 17 krajów Partnerstwa Wschodniego i Unii Europejskiej. Przez trzy dni wypracują oni praktyczne mechanizmy wzmacniania współpracy kulturalnej ponad granicami.

Zatrzymanie amatorów zabytkowych militariów

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altKryminalni z Łodzi, wspierani przez funkcjonariuszy ze Skierniewic, zatrzymali trzech mężczyzn, którzy prowadzili nielegalne wykopaliska na terenie powiatu skierniewickiego. Całej trójce zarekwirowano znalezione zabytki oraz sprzęt, którym się posługiwali podczas wykopalisk.

UOKiK wygrywa w sądzie - województwo podkarpackie

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altSamorząd Województwa Podkarpackiego zapłaci 70 tys. zł za niezgłoszenie zamiaru koncentracji – decyzję Prezes UOKiK potwierdził Sąd Apelacyjny w Warszawie

Iwiński: SLD nie może być partią "pustych butelek"

sld.org.pl ; Tadeusz Iwiński włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altWe wtorek (11 X) Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu. Wyborcy postawili na stabilność i kontynuację dotychczasowego sposobu rządzenia, choć ten mnie osobiście się n i e podoba. Z pewnością dobrze, że w opozycji pozostanie PiS, które ma archaiczną-nie przystającą do wyzwań XXI wieku-wizję Polski i Europy i świata.

Dr Paweł Kowal: "Polska idzie na lewo"

stronapjn.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Dzisiejsza Gazeta Wyborcza prezentuje wywiad z dr. Pawłem Kowalem dot. ostatnich wydarzeń politycznych. Marcin Wojciechowski: Co się stanie z polską prawicą? Przegrała czy nie?

Nowy rząd w listopadzie

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt„Nowy rząd powinien zostać przedstawiony najpóźniej 22 listopada” – zapowiedział premier Donald Tusk w czwartek na konferencji prasowej w Warszawie. Mówiąc o zmianach w składzie gabinetu stwierdził, że"będą więcej niż kosmetyczne, ale nie będzie to rewolucja". Jak poinformował, pracę będzie kontynuować 5-6 ministrów. Premier nie wymienił jednak żadnego nazwiska. Pierwszy skład nowego rządu pozna prezydent Bronisław Komorowski.

Wyjątkowa moneta z alfabetem Braille’a

portal-prasowy.pl; NBP włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altWyjątkowa moneta z alfabetem Braille’a – „Europa bez barier” NBP dla niepełnosprawnych i wykluczonych .Narodowy Bank Polski chcąc zwrócić uwagę opinii publicznej na problemy osób niewidomych i niedowidzących oraz uhonorować Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi wprowadza do obiegu wyjątkowe monety z nominałem zapisanym w alfabecie Braille’a.

Wprowadzili do obrotu 56 kg amfetaminy

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali trzy osoby podejrzane o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości amfetaminy. Cała trójka na wniosek Prokuratora z V Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Szczecinie trafiła do aresztu. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgoda na koncentrację: Stary Browar w Poznaniu

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę Hedan kontroli nad spółkami Nowy Stary Browar i Fortis Nowy Stary Browar Spółka Hedan z Luksemburga należy do grupy kapitałowej Atrium, właściciela centrów handlowych w kilkunastu miastach Polski, m.in. Promenada i Targówek w Warszawie. Nowy Stary Browar jest właścicielem nieruchomości Stary Browar – Centrum Sztuki i Biznesu w Poznaniu.

Trzecia ustawa deregulacyjna

psl.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Ministerstwo gospodarki pracuje nad trzecią ustawą deregulacyjną. Znając tempo prac nad poprzednimi, jest szansa, że i ta szybko wejdzie w życie.

„Rzeczpospolita”: Mniej śledczych, więcej spraw

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Przybywa spraw w prokuraturach, ale nie śledczych do ich prowadzenia. Choć jest nieco mniej ślimaczących się śledztw, to wciąż są takie, które ciągną się latami – informuje „Rzeczpospolita”, powołując się na raport Prokuratury Generalnej.

Oficjalne wyniki wyborów.

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Oficjalne wyniki wyborów. Lista posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej wybranych do Sejmu