joomla templates top joomla templates template joomla

Władysław Stasiak o rocznicy Powstania: to jest dzień, który warto przeżyć solidarnie

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altWładysław Stasiak nowy szef Kancelarii Prezydenta wezwał Polaków, by 1 sierpnia wspólnie uczcili 65. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
- To jest dzień, który warto przeżyć solidarnie jako wspólnota, która pamięta o wielkiej ofierze osób, walczących o niepodległą Polskę - podkreślił minister Stasiak.

Zatrzymano podejrzanych o zabójstwo „Zachara”

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Policjanci CBŚ KGP wraz z pomorską policją zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o zabójstwo Daniela Z. ps. Zachar. 41-letni mężczyzna zginął w wyniku porachunków grup przestępczych 14 lipca br. Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono również zarzut usiłowania...

Niebezpieczny produkt? – Zgłoś on-line

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Już nie tylko za pomocą faksu, wiadomości e-mail czy listu w kopercie, ale również na formularzu on-line przedsiębiorcy mogą zgłaszać powiadomienia o produktach, które mogą być niebezpieczne.

Premier Tusk: Minister skarbu ma czas do końca sierpnia

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Jeśli do końca sierpnia nie będzie dobrego finału sprawy stoczni, to szef resortu skarbu straci swoje stanowisko - powiedział premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej. Premier zapowiedział też, że sprawa prywatyzacji KGHM nie jest przesądzona.

Minister Duda spotkał się z przedstawicielami KDT

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW piątek w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Podsekretarza Stanu Andrzeja Dudy z przedstawicielami spółki Kupieckie Domy Towarowe. Dziś również wpłynął list kupców do Prezydenta z podziękowaniem za zajęcie wyważonego stanowiska w ich sprawie.

Pośrednik poszukiwany

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 "Za rozsądną cenę i w dogodnej lokalizacji – to główne warunki, jakie stawiamy szukając wymarzonego mieszkania. Jeśli korzystamy z pomocy pośredników nieruchomości Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów radzi dodać jeszcze jeden – korzystną umowę pośrednictwa.

Duży sukces naszej eurodeputowanej

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altInformujemy, że eurodeputowana z ramienia SLD Lidia Geringer de Oedenberg została wybrana w pierwszej turze głosowania jednym z pięciu kwestorów Parlamentu Europejskiego, uzyskując w głosowaniu najwyższe poparcie spośród zgłoszonych kandydatów - poseł zyskała poparcie 398 deputowanych.

Wytwarzał narkotyki i handlował nimi

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Policjanci CBŚ, wspólnie z Wydziałem Realizacyjnym KGP, zatrzymali 46-latka podejrzanego o wytwarzanie narkotyków i obrót nimi. To kontynuacja sprawy, w ramach której w październiku ub.r. funkcjonariusze pod Łukowem na Lubelszczyźnie zlikwidowali laboratorium do wytwarzania amfetaminy.

Napieralski: Rząd chce wyprzedać majątek narodowy

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

SLD skrytykował rządowe plany prywatyzacji spółek skarbu państwa. Zdaniem Sojuszu Rada Ministrów chce wyprzedać majątek narodowy, najcenniejsze skarby polskiej gospodarki.
- Rząd Donalda Tuska zamierza przeprowadzić zabójczą prywatyzację i wyprzedaż majątku narodowego. Naszym zdaniem jest to chęć sprzedaży „sreber rodowych”...

Kryzys to zły czas na wyprzedaż

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Rządowy program prywatyzacji może przynieść chwilowe korzyści dla budżetu państwa, ale oznacza utratę kontroli przez państwo nad strategicznymi spółkami. Przyspieszanie procesów prywatyzacyjnych, by osiągnąć ponad 36 mld zł na zasypanie dziury budżetowej, jest nierozsądne i krótkowzroczne...

Przemycali papierosy, handlowali narkotykami

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Policjanci z CBŚ zatrzymali kolejne osoby do sprawy zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem papierosów. Śledczy ustalili, że członkowie grupy zajmowali się także obrotem narkotykami. Wczoraj w ich ręce wpadło kolejnych 6 osób.

Ryszard Czarnecki: wczorajsze wydarzenia w PE to podwójne zwycięstwo

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Wczoraj Jerzy Buzek został wybrany Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Eurodeputowany PiS Michał Kamiński był oficjalnym kandydatem frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy na wiceszefa tego organu. Jednak przegrał wtorkowe wybory, ponieważ swoją kandydaturę samodzielnie wysunął Brytyjczyk Edward Mcmillan-Scott.

Play to stop, czyli Komisja Europejska i MTV namawiają do ochrony klimatu

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

„Play to Stop – Europe for Climate” (Połóżmy temu kres przez zabawę – Europa dla klimatu) – taki tytuł nosi kampania, która wystartowała w Brukseli. Ma ona na celu zmobilizowanie młodych ludzi do działania na rzecz zapobieżenia zmianom klimatycznym.