joomla templates top joomla templates template joomla

Nie żyje Rafał Wójcikowski. Poseł Kukiz'15 zginął w wypadku samochodowym

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Poseł ruchu Kukiz'15 Rafał Wójcikowski zginął w wypadku samochodowym na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Wędrogów, jadąc w kierunku Warszawy. Poseł stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki. - Jadący za nim zatrzymał się, aby udzielić mu pomocy. W tym czasie nadjechał kolejny samochód, który uderzył w oba pojazdy. 

"Należy pogodzić się z tym, że PiS pozostanie u władzy do końca kadencji" - Sienkiewicz o kryzysie parlamentarnym

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Bartłomiej Sienkiewicz, były szef MSW, nie zgadza się z krytycznymi opiniami na temat opozycji. Jednocześnie uważa, że decyzja o proteście na sali sejmowej została podjęta zbyt pochopnie. - Trzeba pogodzić się z tym, że PiS będzie rządzić do końca kadencji - powiedział Sienkiewicz. 

Prezydent Duda o WOŚP: Wspieramy, z żoną wrzuciliśmy pieniądze do puszki

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - wrzucając datki do puszki i przekazując przedmioty na licytację. Dziennikarzom udało się porozmawiać z prezydentem po konkursie skoków narciarskich w Wiśle, gdzie Duda dopingował polskich skoczków. 

Wielki finał WOŚP. Poszło Światełko do Nieba

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to tradycyjne Światełko do Nieba. O godz. 20 w dziesiątkach miast w Polsce odbył się pokaz fajerwerków. Przez cały dzień na ulice całego kraju i za granicą wyszło ok. 120 tys. wolontariuszy. 

Mam nadzieję, że rozhisteryzowana opozycja umożliwi nam pracę na sali

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Mam nadzieję, że rozhisteryzowana opozycja umożliwi nam prace na sali - mówiła Beata Mazurek po posiedzeniu klubu PiS w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej. Rzeczniczka PiS dodała, że "walka o to, kto jest liderem opozycji, nie zasługuje na to, żeby robić histerię na sali plenarnej".

Premier zapowiedziała przegląd ministerstw. Na początek MSWiA

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Od środy rozpoczynam, razem z ministrami, przegląd resortów, będę spotykać się przed najbliższe dwa tygodnie z szefami poszczególnych resortów, będziemy omawiać to, co zostało zrealizowane, ale i to czego nie podjęto. Będziemy starali się szukać przyczyn tych zadań, które nie zostały zrealizowane w ubiegłym roku - zapowiedziała premier Beata Szydło. 

"Mielibyśmy mniej wiecznych posłów, którzy nie mają żadnego zawodu" - Balcerowicz o zmianach w ordynacji wyborczej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj

- Ja uważam, że należy wprowadzić w Polsce powszechne ograniczenie kadencyjności na wszystkich stanowiskach, poczynając od posłów i senatorów - powiedział Leszek Balcerowicz. Odciął się jednak od pomysłu zmian w ordynacji wyborczej ujawnionych w wywiadzie przez Jarosława Kaczyńskiego.