joomla templates top joomla templates template joomla

Spektakularna akcja na niespotykaną skalę. Policja rozbiła gang, który "wyprał" 680 mln euro

TVN24/x-news, CBŚ włącz . Opublikowano w Kraj

22 osoby podejrzane o udział w "zorganizowanym związku przestępczym o charakterze zbrojnym" oraz pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw narkotykowych i tytoniowych zatrzymano w ramach międzynarodowej akcji policji „Lodołamacz”. 
 
 
Wzięło w niej udział łącznie ponad 450 funkcjonariuszy CBŚP, policji litewskiej i hiszpańskiej oraz służb celnych Wielkiej Brytanii, hiszpańskiej Guardia Civil, wspieranych przez Europol i Eurojust. Akcja została przeprowadzona jednocześnie na terenie Polski, Litwy, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. 
 
 
Przeprowadzono łącznie około 40 przeszukań obiektów i zatrzymano obywateli Polski, Litwy i Estonii. Grupa podejrzewana jest o wypranie co najmniej 680 mln euro pochodzących z handlu narkotykami. 

- Sprawa jest na niespotykaną dotąd skalę, bo wolumen wypranych pieniędzy jest wynikiem takim, który w Europie się dotąd nie zdarzył. Mówimy o 680 milionach euro podczas działania tej zorganizowanej grupy. 
 
 
Polscy policjanci w znacznym stopniu przyczynili się do zatrzymania przestępców, bo dzięki żmudnej pracy śledczej i intensywnej pracy operacyjnej udało się ustalić kanał przemytu pieniędzy, co jest dosyć trudną sprawą – poinformował Adam Cieślak, zastępca komendanta CBŚP.